09-04-2020

Kryesore

Bashkimi mundi Sigal Prishtinën në ndeshjen e parë finale

Skuadra e Bashkimit, sonte ka mposhtur Sigal Prishtinën me rezultat të ngushtë 81 : 84. Në ndeshjen e parë finale të play-offit, “Arpaxhikët” mposhtën kampionin aktual, në serinë finale që […]

Prizren: A pati shkelje në konkursin e kaluar për mjekë?

Opozita në Prizren ka kritikuar drejtoreshën komunale për Shëndetësi, Dr. Flaka Siqeca për siç thuhet shkelje të ligjit, për shkak se ajo kishte qenë fizikisht gjatë testit, në konkursin e […]

Prizren: 26 lypsarë kthehen në Shqipëri

Pas disa ankesave të qytetarëve dhe bizneseve kundër lypsarëve të bezdisshëm që frekuentonin rrugët dhe sheshet e  qytetit, sot është zbatuar një plan veprimi në rrugën “Mon Karavidaj” dhe “Meleq […]

Sonte nisë festivali i folklorit ”Anadrinia Jehon 2018”

Në fshatin Dejnë të Rahovecit, sonte nisë festivali tradicional kombëtar i folklorit “Anadrinia Jehon 2018”, edicioni i 17-të. Për tri net sa do të zgjasë festivali, programet e tyre do […]

Prizren: 22 persona aplikojnë për një vend në shëndetësi

Një interesim të madh kanë shfaqur punëtorët shëndetësore të Prizrenit, pasi rreth 250 persona kanë konkurruar për 11 pozitat e shpallura në konkursin e fundit në shëndetësinë primare, nga ana […]

Vërshojnë mbeturinat në Liqenin e Vërmicës

Mbeturina të shumta kanë dalë në sipërfaqen e Liqenit të Vërmicës. Pothuajse e tërë sipërfaqja, e tij, duket kështu, deri në disa skaje edhe më keq, për shkak të “stacionimit” […]

Prizreni edhe këtë përvjetor pa shtatoren e Komandant “Drinit”

Përkundër që nderohet dhe ka një respekt të madh tek qytetarët e Prizrenit, edhe përvjetori i 18-të u shënua pa shtatoren e Komandat Drinit.   Drejtoria për Adminstratë në kuadër […]

Pasioni i Komandant Drinit

Të gjithë e kemi dashur, ndërsa tashmë vazhdojmë ta ruajmë kujtimin dhe respektin për të. Më 8 maj mbushen 18 vjet nga vrasja në rrethana misterioze e Ekrem Rexhës, i […]

Prizren: Si do të shkojë procesi i përzgjedhjes për 11 pozita në shëndetësi?

Shumë persona pritet të konkurrojnë për 11 pozitat e shpallura në konkursin për shëndetësi, nga ana komunës, për të cilin autoritetet lokale premtojnë transparencë dhe korrektësi, për të përzgjedhur më […]

Prizren: Shtimi i qenve endacakë përbën shqetësim  

Në Prizren numri i qenve endacakë është shtuar dukshëm kohëve të fundit.  Prania e tyre nëpër rrugë e lagje vazhdon t’i shqetësojë qytetarët e në veçanti fëmijët dhe të moshuarit, […]