21-01-2020

Malishevë

20 vjeçari nga Malisheva u vra nga familjari për 50 euro borxh

Erion Morina, 20 vjeçari nga Malisheva që jeton në Itali, është vrarë e më pas hedhur në lum para disa ditësh nga kushëriri i tij Musli Morina, e gjithë kjo […]

Ish-zyrtari i Malishevës dënohet me 3400 euro gjobë për kabllon elektrike të vendosur në fshatin Gajrak

Gjykata Themelore në Gjakovë, të hënën, e ka dënuar me gjashtë muaj burgim ish-shefin e Shërbimeve Publike në Malishevë, Ismet Mazreku, i akuzuar për keqpërdorim detyre. Pas shpalljes së aktgjykimit […]

KPMM-ja në Malishevë është zotuar se nuk do të lëshojë leje për gurthyesit pa pëlqimin e organeve komunale

Drejtuesit e Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale (KPMM) kanë takuar përfaqësuesit e pushtetit lokal në Malishevë, me ç’rast është diskutuar rreth vendimit të Kuvendit të kësaj komune për […]

Malishevë: E shtypi gabimisht telekomandën, 55-vjeçari preu këmbën në vendin e punës

Po kryente punën e tij të bartjes së mbeturinave, por mesdita e së martës gati sa nuk ishte fatale për S.Th. nga fshati Shkarashnik i Malishevës. Një gabim gjatë punës, […]

Në Malishevë një punëtor e prenë shputën e këmbës derisa punonte

Një person në Komunën e Malishevës e ka lënduar-prerë shputën e këmbës në vendin e punës, andaj ka kërkuar ndihmë në QKMF-në e Malishevës, raporton Gazeta e Prizrenit. Sipas Policisë, […]

Pezullohen të gjitha vendimet për operimin e gurëthyesve në Malishevë

Kuvendi i Komunës së Malishevës, sot e ka mbajtur mbledhjen e XII të radhës, e cila ishte shtyrë dy herë gjatë muajit dhjetor. Kjo mbledhje është drejtuar nga kryesuesi i […]

Mjetet piroteknike, digjet një depo për ushqim të kafshëve në Malishevë

Një depo për ushqim të kafshëve është përfshirë nga zjarri, si pasojë e hedhjes se mjeteve piroteknike. Sipas policisë, rasti ka ndodhur në orën 24:05 në Malishevë. Njësitë relevante dhe […]

Policia jep detaje për vrasjen e tmerrshme në periferi të Malishevës

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për vrasjen e tmerrshme që ndodhi mbrëmë në fshatin Dragobil të Malishevës. Zyra për Informim e PK-së, në një prononcim për “Indeksonline”, ka konfirmuar […]

Vritet në mënyrë të tmerrshme një 17 vjeçar nga Malisheva

Një vrasje ka ndodhur pasmesnate në fshatin Dragobil të Malishevës. Indeksonline mëson se një 17 vjeçar ka mbetur i vdekur pas lëndimeve të rënda që i mori. Dëshmitarët kanë treguar […]

Malishevë: Detaje nga vrasja e Sefer Berishës, dyshohet se e vranë 3 persona

Trupi i pajetë i Sefer Berishës, 57- vjeçar, ishte gjetur në automjetin e tij më datën 4 gusht 2018 në fshatin Lladrovc. Për këtë rast ishte arrestuar Nafije Rrafshi në […]