25-06-2024

Malishevë

Në dy lokacione të ndryshme konfiskohen armë dhe municion

Stacioni Policor në Malishevë, pas pranimit të një informate për përdorim të armës së zjarrit, ka siguruar urdhër për kontroll nga Gjykata i cili është zbatuar me datën 05.04.2024 në dy lokacione të ndryshme, në vendbanimet e dy të dyshuarve (meshkuj kosovarë, të moshës madhore) në fshatin Turjakë në Malishevë. Gjatë kontrollit në posedim të […]

Ky është i dyshuari për vrasjen në Malishevë, viktima ishte shok i tij

Një ngjarje e rëndë tronditi mëngjesin e sotëm Malishevën dhe gjithë vendin. Isuf Zogaj dyshohet se privoi nga jeta shokun e tij, duke e qëlluar me armë zjarri. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor që doli në vendin e ngjarjes, ku i riu u gjet pa shenja jete. Viktima është Avni Basha. Ngjarja ka […]

Malishevë: Veterani i UÇK-së dhuroi 20 mijë kilogramë miell për familjet në nevojë

Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ibish Zabelaj nga fshati Ngucat i Komunës së Malishevës, sot i ka dhuruar 20 mijë kilogram miell, për familjet në nevojë. Këtë donacion, veterani Zabelaj, e ka dhënë zyrtarisht në komunë, duke ja dorëzuar këtë donacionit, Kryetarit të Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, që familjet përfituese të jenë nga […]

Arrestohen një person në Malishevë, mashtroi një femër

Një person ka rënë në prangat e policisë të shtunën në Malishevë. Ai dyshohet se e ka mashtruar një femër, duke i marrë para të gatshme. Rasti kishte ndodhur më 15 korrik. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Breshëri largohet me lopatë në Malishevë (VIDEO)

Në disa vende të Kosovës ka pasur të reshura.   Diku shi e murmurimë, e diku edhe breshër. Një rast me këtë të fundit pati në Malishevë, konkretisht në fshatin Plloqicë. Sipas pamjeve të publikuara nga Meteo Ballkan, shihet sasia e breshrit duke u larguar me lopatë.  

Vrasja në Malishevë, nipi dyshohet se e vrau axhen për tokë

Një vrasje ka ndodhur sot rreth orës 10:00 në Kijevë të Malishevës. Berat Berisha (39-vjeç) dyshohet se ka privuar nga jeta xhaxhain e tij, Sadi Berisha (50-vjeç). Autori i krimit ka përfunduar në pranga të policisë derisa trupi i pajetë i viktimës vazhdon të qëndroi në oborrin e familjes Berisha. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës […]

18 vite nga tragjedia e maturantëve të Malishevës në ekskursionin në Shqipëri

Sot bëhen 18 vjet kur 15 maturantë të shkollës së mesme “Abdyl Frashëri” nga Malisheva humbën jetën gjatë një ekskursioni që po bënin në Shqipëri. Autobusi që po bartte 15 maturantët që s’janë më dhe 34 shokë të tyre që u lënduan rëndë, u rrokullis dhe ra në humnerë. Aksidenti u shënua rreth orës 14:00 […]

Tentimvrasje në Malishevë

Dy persona janë prangosur dje në fshatin Shkozë të Malishevës, pasi dyshohet se kanë shtënë me armë zjarri në drejtim te një personi tjetër. Policia ka njoftuar se jane gjetur dhe sekuestruar 20 gëzhoja plumbash në vendin e ngjarjes. Njoftimi i plotë i policisë: VRASJE NË TENTATIVË /Fsh. Shkozë, Malishevë 30.10.2021 – 18:30.  Janë arrestuar […]

Dërgohet pa shenje jete një person në QKMF në Malishevë

Në QKMF në Malishevë është dërguar një person pa shenja jete, ndërsa rasti në polici është hapur si “hetim i vdekjes”. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Njoftimi i plotë i policisë: HETIM I VDEKJES /Malishevë 18.09.2021 – 23:47. Raportohet se nga familjarët është sjell pa […]

Aksident në rrugën Malishevë- Banje, rrokulliset një makinë

Rreth orës 18:00 ka ndodhur një aksident trafiku në rrugën Malishevë- Banje. Një makinë është rrotullisur, derisa disa persona kanë marrë lëndime të rënda trupore, shkruan IndeksOnline. Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe policia

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.