24-05-2022

Prizren

E rëndë: 24-vjeçarit në Prizren i bie ‘armatura’ në kokë duke dalë nga vendi i punës, dërgohet me urgjencë në spital

Nuk janë të rralla rastet kur punëtorët pësojnë lëndime në vendet e tyre të punës. E një rast i tillë ka ndodhur sot rreth orës 17:00 në rrugën ‘Turgut Ozal’ […]

Jep dorëheqje nga Vetëvendosje njëri nga themeluesit e saj në Prizren

Njëri ndër të parët që themeloi degën e Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Blerim Saramati, ka dhënë sot dorëheqje nga kjo parti. Në një postim të gjatë në rrjetin social “Facebook”, […]

Prizren: Vjehrri rrah renë, dërgohet në mbajtje

Një burrë ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj resë së tij në Prizren. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje. Njoftimi i plotë i policisë: DHUNË […]

Prizren: 100 ndërtesa publike përfituese nga marrëveshja me BERZH për efiçiencën e energjisë

Komuna e Prizrenit në bashkëpunim me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim –BERZH, Sot nënshkruan marrëveshjen e projektit “ Korniza e qyteteve të gjelbërta Dritarja 2 – Efiçienca e energjise […]

Prizren: Dënime me burgim për rastin e rrënimit të aneksit “Abi Qarshia”

Gjykata themelore e Prizrenit, gjatë ditës së sotme  ka shpallur aktgjykim dënues ndaj dy (2) të akuzuarve, dhe aktgjykim lirues ndaj katër (4) të akuzuarve, për veprën penale keqpërdorim i […]

Kërcet dajaku në Prizren: 20-vjeçari sulmohet nga shtatë persona, shkak një vajzë

Lidhjet e dashurisë jo rrallëherë bëhen shkaktarë të përleshjeve mes të rinjve në Kosovë. Këto raste, shpesh përfundojnë me sulme brutale, siç ka ndodhur mbrëmë në rrugën “Enver Hadri”, në […]

Aksident trafiku, një i lënduar në Has

Në fshatin Kojush të Hasit ka ndodhur një aksident trafiku me lëndime trupore. Njoftimi nga policia: Fsh. Kojush, Prizren 14.05.2022 – 08:50. Ka ndodhur një aksident trafiku me lëndime ku […]

Të martën shpallet vendimi për rastin “Abi Çarshia” të Prizrenit, ky është dëmi që pretendon kompania

Në fillim të javës që vjen, në Gjykatën Themelore të Prizrenit pritet shpallja e Aktgjykimit ndaj disa ish-zyrtarëve komunal të Prizrenit për rastin e rrënimit të aneks objektit të “Abi […]

Gjendet pa shenja jete një person në Prizren, dyshohet se kishte vdekur ditë më parë

Një person rreth moshës 70-vjeçare është gjetur pa shenja jete në lagjen Kurilla në qytetin e Prizrenit, raporton Gazeta Sinjali. Sinjalizues të Gazetës Sinjali kanë bërë të ditur se trupi […]

Prizren: Hapet ekspozita e artistit Gani Sunduri, kryetari Totaj e vlerësoi karikaturistin si nder për qytetin (foto)

Në mbrëmje,  në Prizren u hap ekspozita personale e artistit të këtij qyteti, Gani Sunduri “30 vite me Strip dhe Karikaturë”, shkruan ‘Gazeta e Prizrenit’. Sunduri është artist i veçantë, […]