15-07-2024

Therandë ( Suharekë )

Zjarre në fshatin Gerikoc të Suharekës ( foto )

Organizata Vullnetare Zjarrfikësit dhe Shpëtimit njoftuan se zjarrfikësit në Suharekë nga ora 21:30, janë përballur me disa vatra zjarri fushor në fshatin Gerikoc./ Gazeta e Prizrenit

Një burrë plagos nipin aksidentalisht në Suharekë

Në fshatin Sopijë të Suharekës dyshohet se një burrë ka plagosur aksidentalisht nipin e tij. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi. Sipas Gashit viktima është dërguar fillimisht në emergjencën familjare ku pastaj është dërguar për trajtim në spitalin rajonal në Prizren. I dyshuari është dërguar në mbajtje për […]

Suharekë: Konfiskohen më shumë se 400 euro që dyshohet se janë falsifikuar

Më 5 dhjetor 2023, Policia e Kosovës ka pranuar një ankesë nga një grua lidhur me një rast të falsifikimit të parave. Sipas PK-së, gruaja ka raportuar se nga persona të panjohur janë pranuar para të metalta në vlerë rreth 418 euro që dyshohet se janë të falsifikuara. Ngjarja ka ndodhur më 5 dhjetor në […]

Prizren: Kjo është masa e gjykatës ndaj 4 të arrestuarve për gabitjen e argjendrisë në Suharekë

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit për katër të dyshuarit për grabitjen në një argjendari në qytetin e Suharekës. Për tre prej të dyshuarve ekziston dyshimi i bazuar se në bashkëkryerje kanë kryer veprën e grabitjes, kurse personi i katër akuzohet për mbajtje në pronësi, në kontroll ose posedim të paautorizuar të […]

Suharekë: Arrestohen dy të mitur pasi e vodhën një televizor në shkollë

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Suharekë, ku dy të mitur kanë vjedhur një televizor të shkollës. Rasti është raportuar dje rreth orës 08:55. Sipas policisë, të miturit gjatë natës kanë hapur me forcë dritaren e shkollës “Shkëndija” dhe përmes saj kanë depërtuar dhe kanë kryer vjedhjen. Vlera e televizorit raportohet të jetë 400 […]

Arrestohet edhe i dyshuari i tretë për grabitjen e argjendarisë në Suharekë

Është arrestuar edhe personi i tretë, i cili dyshohet se ishte pjesëmarrës në grabitjen e argjendarisë në Suharekë. Këtë e ka konfirmuar Prokurorja e Shtetit, Ervehe Gashi. “Është arrestuar edhe personi i tretë”, ka thënë Gashi. Në lidhje me këtë rast, të premten dy persona janë ndaluar nga Policia e Kosovës si të dyshuar se […]

Pamje tjera nga sulmi i bandave në Suharekë – kështu u plagos polici

Suhareka dje është tronditur nga një grabitje e armatosur që ka ndodhur në qendër të qytetit, Disa pamje të reja janë bërë publike nga mediat. Më poshtë, video:Add New

Targat e veturës të vjedhura, një polic u plagos një tjetër u lëndua, detaje nga grabitja në Suharekë

Drejtori i Policisë në Prizren, Faton Aliu ka dhënë detaje shtesë në lidhje me grabitjen e armatosur në Suharekë. Ai ka bërë të ditur se nga ky incident përveç një polici të plagosur, ka mbetur edhe një tjetër i lënduar. “Grabitësit kanë arritur të marrin një sasi të arit në argjendari, pronari nuk është i […]

Dhunoi një vajzë, arrestohet një person në Suharekë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person pasi i njëjti dyshohet se ja dhunuar një vajzë në Suharekë. Sipas policisë, viktima është dërguar në ekzaminim mjekësor, ndërsa i dyshuari dërgohet në mbajtje. “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti dyshohet se ka dhunuar viktimën femër kosovare. Me vendim të […]

Gjykimi për vrasjen në mënyrë mizore në Suharekë, babai i të ndjerit: Unë du me ditë për çka e kanë vra

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, në gjykimin për vrasjen mizore të 2016-ës në Suharekë, babai i të ndjerit A.B, Avdi Bytyqi është shprehur i frustruar ndaj të akuzuarve Murat Ademi, Fadil Fetiu, Resmije Bytyqi dhe Reshat Ademi, duke thënë se dëshiron të kuptojë se përse e kanë vrarë djalin e tij. Ai kundërshtoi […]

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.