01-10-2022

Therandë ( Suharekë )

Ky është i riu që vdiq sot në Suharekë, gjendet një kallashnikov afër shtëpisë së tij

Një 26-vjeçar ka ndërruar jetë sot në Suharekë dhe që 20-30 metra larg shtëpisë së tij Policia ka gjetur një kallashnikov. Mediat lokale atje kanë raportuar se viktima është Faton Haxhaj dhe […]

Rrëfimi rrëqethës i profesorit Bytyçi: Nuk më rrokën plumbat, fati më shpëtoi nga Masakra në Suharekë

Sot, në 23 vjetorin e RILINDJES time! Unë i mbijetuari i Masakrës së Therandës (Suharekës), Sejdi Bytyçi, aktualisht profesor i historisë në gjimnazin “Gjon Buzuku” të Prizrenit, i lindur më […]

Aksident i rëndë trafiku në Suharekë

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur pak më parë në rajonin e Suharekës, saktësisht në rrugën e transitit kur dy vetura janë përplasur me njëra-tjetrën. Dy persona kanë marrë […]

Shtyhet gjykimi për korrupsion ndaj dy zyrtarëve të Suharekës

Pranë, Departamentit për Krime të Rënda të Gjykatës Themelore në Prizren, ka dështuar të mbahet shqyrtimi kryesor ndaj të akuzuarve Jehona Rrafshi Luma dhe Hafir Maliqaj, të cilët po akuzohen […]

Në Suharekë vjehrri raporton se i është zhdukur reja

Një person është ankuar se gruaja e djalit të tij, është larguar nga shtëpia edhe nuk është kthyer më. “Suharekë 04.02.2022 – 11:00. Ankuesi mashkull  kosovar ka informuar se bashkëshortja […]

Suharekë: Konfirmohet marrja nën administrim e “AgroKosova Holding” nga AKP

Agjencia Kosovare e Privatizimit e konfirmoi marrjen në administrim te ndërmarrjes “Agrokosova Holding”, raporton Gazeta e Prizrenit. Në njoftim thuhet se këtë vendim e ka marrë Bordi i Drejtorëve të […]

Vrasja në kazino në Suharekë/ Supremja ia anulon dënimin me burgim të përjetshëm ish-rreshterit të Policisë

Gjykata Supreme e ka ndryshuar aktgjykimin e Gjykatës së Apelit, atë të Gjykatës Themelore në Prizren dhe aktgjykimin e saj të 20 majit, duke e anuluar kështu dënimin me burgim […]

Hajnat vjedhin stoli ari dhe shkaktojnë dëme në një shtëpi në Suharekë

Një rast i vjedhjes ka ndodhur në Suharekë, në shtëpinë e një personi, raporton Gazeta e Prizrenit. Referuar Policisë, nga aty janë vjedhur stoli ari të ndryshme dhe shkaktuar dëme. […]

Detaje për aksidentin në Suharekë ku vdiq një 14-vjeçar

Një 14-vjeçar ka vdekur të dielën në një vetaksident trafiku që ka ndodhur në fshatin Grikoc të Suharekës. Policia përmes raportit 24-orësh, ka bërë të ditur se vetura e cila […]

14 vjeçari po voziste veturën në aksidentin fatal në Suharekë

Në Grejkoc të Suharekës ka ndodhur një vetaksident që për pasojë kishte vdekjen e një të riu 14 vjeçar. Leon Kurtishaj ka humbur jetën pasi që vetura të cilën po […]

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.