19-07-2024

Kronika e zezë

Arrestohet një serb në Prizren, me 5 euro tentoi t’i korruptojë policët për të mos e gjobitur

Me date 16.01.2023, rreth orës 16:30 një patrulle policore e Njësisë e së Rregullimit të Komunikacionit Rrugor, Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren, në fshatin Piranë të Prizrenit ka ndaluar një kamion me tabela të Serbisë për shkak të tejkalimit të shpejtësisë. Shoferi kamioni I. V. I lindur në vitin .1983 në Krushevac – Serbi, […]

Kapet në Tiranë ‘Rambo’ me 39 thika dhe mbi 1 kg kokainë në veturë

Haxhi Mykaj, 44 vjeç, është arrestuar ditën e sotme në Paskuqan, aty ku policia zbuloi një kg kokainë në makinën e personit në fjalë. Policia në njoftimin zyrtar bën me dije se në makinën e shtetasit në fjalë u gjetën 1 kg e 32 gramë, si edhe 39 thika. 44 vjeçari u arrestua në kuadër […]

Hajnat sërish në Has, vidhen para e stoli ari në fshatin Lukijë

Një rast i vjedhjes nëpër shtëpi ka ndodhur sërish në fshatrat e Hasit të Prizrenit. Cak i hajnave, sipas policisë kësaj radhe ka qenë fshati Lukijë, transmeton Gazeta e Prizrenit. Mbrëmë rreth orës 18:30, një person ka raportuar se të dyshuar të panjohur me forcë kanë depërtuar në shtëpinë e tij ku kanë vjedhur stoli […]

‘Nata’ e hajnave, iu hyjnë në shtëpi tri familjeve e ju vjedhin stoli ari, pushkë…

Një numër i madh i vjedhjeve janë raportuar në raportin e policinë për 24 orët e fundit, raporton IndeksOnline. Një e tillë është raportuar në fshatin Prilep të komunës së Deçanit, ku një person ka raportuar se të dyshuar të panjohur me forcë në ora 22:00  kanë depërtuar brenda shtëpisë së tij me ç ‘rast […]

Sherr mes dy kosovarëve në autostradën Milot-Morinë, njëri mbetet i plagosur

Policia e Kukësit ka arrestuar një 40-vjeçar, pasi ka tentuar të vrasë me thikë një person, banues në Fushë-Kosovë, duke e lenë të plagosur. Në pranga ka rënë shtetasi I. R., i cili sipas policisë, ka penguar 43-vjeçarin S. B. të bëjë parakalim në autostradën Milot-Morinë. Lexo Edhe: Paraburgim suharekasit për kontrabandim me emigrantë Për […]

Prizren: Arrestohet pas 19 vjetësh një i dyshuar për rrëmbim

Një person, që dyshohet për një rrëmbim që ka kryer para 19 vjetësh në Prizren është arrestuar nga policia në pikën kufitare në Merdarë, transmeton Gazeta e Prizrenit Referuar raportit kujdestar të policisë, nuk njoftohet se për cfarë rasti bëhet fjalë, por është bërë e ditur se rasti ka ndodhur para 19 vitesh, më 11 […]

Konfiskohet një ‘arsenal’ armësh në një shtëpi në Suharekë

Njësiti i hetimeve të policisë në Suharekë, në bazë të Urdhëresës së Gjykatës Themelore të Prizrenit së bashku me njësit tjera policore, sot kanë kontrolluar shtëpinë e të dyshuarit L.K i lindur në vitin 1978 në Suharekë, ku gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit kanë gjetur dhe janë sekuestruar : 1.Një pushkë automatike AK-47 […]

Policia kap mbi 3 kilogramë marihuanë në kufirin me Shqipërinë në Morinë

Sonte rreth orës 19:00 në pikën kufitare Vermicë/Morinë në kufirin Kosovë-Shqipëri, një veturë me targa kosovare është ndaluar nga Policia e Kosovës dhe në të njëjtën janë kapur disa kilogramë drogë të llojit marihuanë. Siç njofton RTK, brenda policisë kufitare kanë bërë të ditur se vetura e tipit VW Toureg me targa KS me të […]

Ngjarje e rënda brenda familjes kosovare në Zvicër: Vjehrri vret renë!

Dje në të gjitha mediat zvicerane është raportuar për vrasjen e një gruaje të re, 24 vjeçe nga vjehrri i saj 56 vjeçar në  Pratteln të Kantonit Baselland. Sot merret vesh se si dorasi ashtu dhe viktima, janë shtetas të Kosovës. Mediat zvicerane 20minuten dhe Blick, shkruajnë për përkatësinë kosovare të dy personave. Vjehrri dhe […]

Therje me thikë në Prizren

Një rast i therjes me thikë ka ndodhur në Prizren. Rasti ka ndodhur në rrugën “Kukësi”, mbrëmë rreth orës 22:00, transmeton “GazetaePrizrenit.net”. Sipas policisë, viktima mashkull K/shqiptar ka raportuar se është therë me thikë nga një i dyshuar. “Viktima ka marrë tretman mjekësor dhe pastaj është liruar. Njësiti policor ka kërkuar të dyshuarin në shtëpinë […]

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.