22-05-2022

Rajonale

Ky është i riu që vdiq sot në Suharekë, gjendet një kallashnikov afër shtëpisë së tij

Një 26-vjeçar ka ndërruar jetë sot në Suharekë dhe që 20-30 metra larg shtëpisë së tij Policia ka gjetur një kallashnikov. Mediat lokale atje kanë raportuar se viktima është Faton Haxhaj dhe […]

Parashikimi i motit për sot: Riga shiu dhe shkarkime rrufesh

Dita e parë e muajit maj do të karakterizohet me vranësira dhe intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës parashihen që vende-vende të shoqërohen me riga shiu dhe shkarkime rrufesh. Temperaturat […]

Parashikimi i motit për fundjavë dhe festën e Bajramit

30.04 – Diell e vransira. Vonë pasdite përreth viseve malore priten mundësi edhe për reshje lokale shiu me bubullima. 1.05 – Kryesisht me vransira, e kohëpaskohe priten edhe rrebeshe shiu […]

Liria fiton ndaj Trepçës

Sot në Prizren, Liria mposhti Trepçën me rezultat 3-0. Pjesa e parë në këtë përballje kaloi me dominim të prizrenasve, ku krejt në fund të pjesës së parë në minutën […]

Në Xërxë gjendet një mjet i pashpërthyer

Në fshatin Xërxë është gjetur dje një mjet i pashpërthyer. “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se përderisa ishte duke punuar, në një shtëpi të pa banuar ka vërejtur një mjetë të […]

Rifillojnë fluturimet nga Kukësi drejt Zvicrës

Flamurmbajtësja shqiptare nis fluturimet drejt Bazelit dhe Zyrihut nga Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit “Flatrat e Veriut”. Pas një sezoni të suksesshëm vitin e shkuar, nga i njëjti aeroport drejt Zyrihut, […]

Parashikimi i motit për sot dhe gjatë javës

Sot: Më ftohtë, kryesisht me vransira, ditën edhe intervale me diell.  Herë herë me reshje lokale shiu, e viseve kodrinoro-malore edhe të reshura bore. 4.04 – Kryesisht me vransira, kohëpaskohe […]

Rrëfimi rrëqethës i profesorit Bytyçi: Nuk më rrokën plumbat, fati më shpëtoi nga Masakra në Suharekë

Sot, në 23 vjetorin e RILINDJES time! Unë i mbijetuari i Masakrës së Therandës (Suharekës), Sejdi Bytyçi, aktualisht profesor i historisë në gjimnazin “Gjon Buzuku” të Prizrenit, i lindur më […]

Parashikimi i motit për tri ditë

Sot – Vranësirat do të shtohen. Pasdite dhe në mbrëmje priten edhe reshje të dobëta shiu. 17.03 – Kryesisht me vranësira. Herët në mëngjes riga lokale shiu. 18.03 – Vranësira […]

Detajet e fundit për 50 të arrestuarit e sotëm, u përfshinë 400 herë në veprimtari kriminale

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi ka dhënë detaje për operacionin e sotëm të zhvilluar në rajonin e Gjakovës dhe të Prizrenit. Ai tha se në pranga kanë përfunduar 48 policë […]

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.

    Ju falemnderit!

    Gabim!