16-07-2019

Rajonale

Arrestohet mjeku popullor nga Malisheva, i mori mbi 6 mijë euro një femre për shërim shpirtëror

Policia e Kosovës, gjegjësisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, pas pranimit të një informate ka filluar hetimet rreth dyshimit të përfshirjes së një të dyshuari në veprimtari […]

Ish-drejtori dhe dy zyrtarët tjerë të Dragashit deklarohen të pafajshëm për korrupsion

sh-drejtori i Financave në Komunën e Dragashit, Ahmet Bahtijari, si dhe dy zyrtarët tjerë të kësaj komune, Avni Nebiu dhe Selajdin Nebiu, të martën, janë deklaruar të pafajshëm për keqpërdorim […]

Haradinaj në Suharekë: Ka potencial zhvillimi, përkrahja e Qeverisë s’do të mungojë

Pas Vushtrrisë dje, kryeministri Ramush Haradinaj sot ka zhvilluar një vizitë punë në komunën e Suharekës. Ai pas takimit me kryetarin e kësaj komune Bali Muharremaj ka thënë se kanë […]

Kryeministri Haradinaj sot në Suharekë

Kryeministri Ramush Haradinaj do ta kalojë pjesën më të madhe të pasdites në Komunën e Suharekës, në të cilën qeverisjen lokale e drejton AAK. Programin i paralajmëruar i vizitës, nis […]

Sot në rajonin e Prizrenit

Ngjarjet e paralajmëruara për sot: Ora 14:00 Kryeministri Ramush Haradinaj zhvillon vizitë pune në Komunën e Suharekës. (Komuna e Suharekës). Ora 14:00 Mbahet mbledhja e Komitetit për Politikë dhe Financa […]

Komunat e rajonit të Prizrenit ofrojnë parkingun në dispozicion të bashkatdhetarëve

Periudha nga 15 korriku e tutje, shënon fluksin më të madh të kthimit të bashkatdhetarëve në vendlindje. Sikur edhe në pjesën tjetër të vendit, edhe në rajonin e Prizrenit, korriku […]

Sot në rajonin e Prizrenit

Ngjarjet e paralajmëruara për sot: Ora 08:30 Mbahet mbledhje a e Këshillit të Drejtorëve të Komunës së Malishevës.(Ndërtesa e Komunës). Ora 11:00 Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Prizrenit, […]

Zgjedhet kryesia e re e degës së PDK-së në Rahovec

Partia Demokratike e Kosovës dje ka mbajtur mbledhjen e parë të Këshillit Drejtues në degën e Rahovecit, në të cilën është bërë zgjedhja e kryesisë: 1. Idriz Vehapi, kryetar i […]

Në fshatin Peqan, i cili gjendet disa kilometra nga Suhareka, mes fshatrave Semetisht e Shllapuzhan, gjatë ndërtimit të shtëpisë në pronë të Musli (haxhi Hajdin) Bytyçit, i riu Fisnik Bytyçi […]

Drejtori i Arsimit në Dragash, krenar për suksesin e nxënësve në Garat e Diturisë

Drejtori i Arsimit, Vloran Cenaj, në faqen zyrtare të komunës së Dragashit, ka uruar të gjithë nxënësit më të mirë të komunës, të cilët janë vlerësuar për vendet e para […]