27-09-2021

Rajonale

Alarmante: 28 të vdekur me COVID dhe afro raste pozitive në Kosovë

06 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:  Nga 6.310 testime, 489 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.  Gjatë […]

24 të vdekur me Covid dhe 890 raste pozitive në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë vdekur 24 persona e janë regjistruar 890 raste të reja me COVID-19. 05 Shtator 2021: Ministria e […]

Familjari viktimave nga Rahoveci që vdiqën nga Covid: Gjendja në spitalin e Prizrenit është tmerr

Nënë e bir nga Potoqan i Ulët nga Rahoveci kanë vdekur brenda një dite nga COVID-19. Kunati, respektivisht axha, i viktimave, Hajdar Ahmeti, thotë se gjendja në spitalin e Prizrenit […]

21 të vdekur me Covid dhe afro 1.300 raste të reja

Në 24 orët e fundit, 21 persona kanë humbur jetën nga COVID-19. 1. 278 raste kanë rezultuar pozitive nga 10,609 testime. Njoftimi i plotë: 04 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, […]

Djali rrah babanë në Suharekë

Një burrë në Suharekë ka njoftuar policinë se është sulmuar fizikisht nga djali i tij. Viktima ka pranuar trajtim mjekësor ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim […]

Sot, katër të vdekur me Covid-19 nga rajoni i Prizrenit

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar  32 raste të vdekjes me Covid-19. Komuna e Prizrenit sot është në vendin e tretë për nga numri i viktimave nw vend, ndërsa […]

Sot 5 të vdekur me Covid-19 nga rajoni i Prizrenit

Komuna e Prizrenit me tre të vdekur, sot radhitet e dyta për nga numri i viktimave në vend, raporton Gazeta e Prizrenit. Dy raste të tjera janë nga komuna e […]

Sot edhe 6 të vdekur me Covid-19 nga rajoni i Prizrenit

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 20 raste të vdekjes me Covid-19, prej të cilave 6 në rajonin e Prizrenit. Komuna e Prizrenit me dy të vdekur sot radhitet […]

Parashikimi i motit për sot dhe gjatë javës

Dy ditëve të fundit të gushtit me vransira e diell. Temperaturat në rritje të martën, e nga e mërkura sërish në rënie, ku priten mundësi për të reshura shiu, parashikon […]

Nëntë të vdekur me Covid-19 nga rajoni i Prizrenit nw 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar  8 raste të vdekjes me Covid-19 apo dy më shumë se një ditë më parë në Kosovë. Komuna e Prizrenit sot është rendit […]