08-06-2023

Kryesore

PSRK kërkon dënimin e Remzi Shalës, mbrojtja pretendon se është bërë ndryshim i aktakuzës

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të mërkurën, prokurori special Haki Gecaj, në fjalën përfundimtare ka kërkuar dënimin e të akuzuarit Remzi Shala, ndërsa mbrojtësi i Shalës, avokati Blerim Mazreku pretendon […]

Arrestohet një suharekas i kërkuar nga gjykata, dërgohet në burg

Një person nga komuna e Suharekës, por që kërkohej nga organet e drejtësisë është arrestuar nga Policia, raporton Gazeta e Prizrenit. Sipas raportit të Policisë arrestimi është bërë dje në […]

Gruaja dyshohet se ia vuri flakën shtëpisë së ish-burrit në Suharekë

Një burrë në Suharekë, ka raportuar dje në Polici se shtëpia e tij është përfshirë nga zjarri. Policia thotë se dyshimet e para janë se zjarrin mund ta ketë shkaktuar […]

Prizrenasit ia vjedhin veturën në oborrin e shtëpisë

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur në Prizren rreth orëve të vona, raporton Gazeta e Prizrenit. Policia raportoi se ankuesi, ka njoftuar se persona të panjohur kanë hyr në oborrin […]

Prizren: Arrestohet një femër e kërkuar nga gjykata, dërgohet në burg

Një femër që kërkohej nga organet e drejtësisë është arrestuar nga Policia në Prizren. Sipas raportit të Policisë arrestimi është bërë dje në Prizren, në bazë të urdhëresës së lëshuar […]

Vidhen para, ari e revole në një fshat të Prizrenit

Në fshatin Lubizhdë të Prizrenit,  një grua dje ka raportuar që disa persona i kanë hyrë në shtëpi dhe i kanë vjedhur para, stoli ari dhe revole. “Ankuesja femër  kosovare […]

Gjykimi për vrasjen mizore në Suharekë, dy zyrtarë policorë thonë se një DVD-recorder u gjet në market

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, dëshmitarët Fatmir Bacaliu dhe Besim Rexhepi, që të dy zyrtarë policorë, kanë dhënë dëshmitë e tyre në rastin ku Murat Ademi, Reshat Ademi, […]

Prizren: Hetohet vdekja e personit që u gjet pa shenja jete në shtëpinë e tij

Një person është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në Prizren. Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes. Lidhur me rastin janë sekuestruar […]

Fitore: Liria rikthehet në Superligë

Skuadra e Lirisë nga sezoni i ardhshëm do të bëjë gara në Superligën e Kosovës, pasi në barazh e mposhti Ferizajn, pas ekzekutimit të penaltive. Ndeshja që u zhvillua në […]

Vetëm pas vazhdimeve dihet nëse Liria hyn në Superligë

Ka përfunduar koha e rregullt e ndeshjes së barazhit në mes të Lirisë dhe Ferizajt. Pas 90 minutave lojë rezultati është 0-0. Përkundër disa rasteve, rrjetat mbetën të paprekura. /IndeksOnline