23-09-2023

Sharr ( Dragash )

“Bukuri përrallore”, Presidentja Osmani bën thirrje që të vizitohet sa më shumë Dragashi

Presidentja e vendit Vjosa Osmani sot gjatë ditës ka qëndruar në komunën e Dragashit për një vizitë. Ajo atje u takua me kryetarin e komunës, Bexhet Xheladini, me asamblenë komunale, […]

Gjendet pa shenja jete një burrë në Dragash

Një burrë është gjetur pa shenja jete në lokalin e tij dje në Dragash. Në raportin 24 orësh të policisë thuhet se vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor […]

Përleshje në një fshat të Opojës, katër të lënduar

Një përleshje ka ndodhur në fshatin Pllavë të Opojës, raporton Gazeta e Prizrenit. Referuar Policisë, si pasojë katër të dyshuar kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor. Raporti […]

Përleshje në Dragash, gjashtë persona të lënduar

Gjashtë persona janë përfshirë në një përleshje për shkak të pronës në Dragash, raporton Gazeta e Prizrenit. Të dyshuarit kanë përdorë mjete të forta, andaj nga lëndimet kanë kërkuar tretman […]

Prokuroria do të kërkojë paraburgim për të dyshuarën për vrasjen e 67-vjeçares në Kuk të Dragashit

Prokuroria Themelore e Prizrenit do të parashtrojë kërkesë në gjykatën kompetente për caktimin e masës së paraburgimit ndaj N.A., e dyshuar për vrasjen e kunatës së saj S.D., në Kuk […]

Konfiskohen armë dhe municion në Zapluzhë të Dragashit

Sektori i Hetimeve të Stacionit Policor në Dragash në një komunikatë për media ka njoftuar se me datën 03.11.2022 në fshatin Zapluzhë , KK Dragash,me iniciativën e hetuesve është zbatuar […]

Vetëvendosje e LDK prishin koalicionin në Dragash

Partia fituese, Lidhja Demokratike e Kosovës, dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë prishur koalicionin në komunën e Dragashit. Kështu thuhet në njoftimin e LVV, qendra në Sharr. Sipas njoftimit, “Dega e LDK-së […]

Certifikohet rezultati për kryetar të Dragashit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin për kryetar të Komunës së Dragashit, ku zyrtarisht Bexhet Xheladini i Lidhjes Demokratike të Kosovës i ka fituar zgjedhjet. Në mbledhjen e […]

Përfundon numërimi i votave me postë, ja kush e fitoi Dragashin

Ka përfunduar numërimi i votave nga diaspora për kryetar të komunës së Dragashit. Bexhet Xheladini i Lidhjes Demokratike të Kosovës do të jetë kryetar i ri i Komunës së Dragashit. […]

Ndalohet për dhunë në familje, policia në Dragash e verifikon personin e kërkuar nga gjykata

Një person nga fshati Radeshë i Dragashit eshtë ndaluar për dhunë në familje, nën ndikimin e alkoolit ai kishte sulmuar familjarët e tij. Kur policia kishte identifikuar të dyshuarin e […]

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.