01-04-2020

Sharr ( Dragash )

Dragash: Mungesa e përzgjedhjes së kompanisë përkatëse ka bërë që akoma mos të dezinfektohet objekti i gjykatës

Përderisa shumë objekte të gjykatave dhe të prokurorive janë dezinfektuar, me qellim të mbrojtës dhe parandalimit nga virusi Covid-19, një gjë e tillë nuk ka ndodhur në objektin e Gjykatës […]

Zyrtari policor thotë se Dragashi është zona me qetë gjatë këtyre ditëve

Zyrtari për informim i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj ka thënë se, që nga përhapja e koronavirusit në Kosovë, në Komunën e Dragashit nuk ka pasur […]

Dragash: Autoritetet kërkojnë mbylljen e përkohshme të dy pikëkalimeve kufitare me Shqipërinë

Kryetari i Komunës së Dragashit, Shaban Shabani ka njoftuar anëtarët e Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi se është bërë kërkesë në Ministrinë e Punëve të Brendshme për mbylljen e […]

Dëshmitari: Kompania e djalit të ish-drejtorit në Dragash ishte ofertuesja më e lirë

Menaxheri i zyrës së prokurimit në Komunën e Dragashit, Nuro Ismaili, ka deklaruar se kompania “Menti”, pronë e djalit të drejtorit të Financave, Ahmet Bahtjari, ka qenë ofertuesja më e […]

Paraburgim të dyshuarit nga fshati Brezne për veprën penale shkaktim i rrezikut të përgjithshëm

Gjykata Themelore e Prizrenit, Departamenti i Krimeve të Rënda, duke vendosur sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore të Prizrenit, ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 (tridhjetë) ditë, ndaj […]

Shtyhet për kohë të pacaktuar gjykimi për lëndim të lehtë trupor në Dragash

Mungesa e dy të akuzuarve për lëndim të lehtë trupor, Anel Balje dhe Arnes Reka, ka bërë që të dështojë të mbahet seanca gjyqësore, e paraparë për të enjten, në […]

Dragash: Dështon mbajtja e gjykimit për lëndim trupor

Mungesa e të akuzuarve për lëndim të lehtë trupor, Ymrishat dhe Nadir Gashi, ka bërë që  për disa herë radhazi të dështojë gjykimi ndaj tyre. Edhe seanca e së mërkurës, […]

Momenti kur hoxha dëgjoi zërin e Amserës nën gërmadha në tragjedinë e Restelicës së Dragashit (Video)

Amsera Reka, e cila atë ditë humbi dy prindërit dhe vëllanë dyvjeçar, u shpëtua nga Forcat e Sigurisë së Kosovës, pasi që hoxha i fshatit, Shaban Haxhi, insistoi që kjo […]

Bora dhe erërat e forta shkaktuan telashe të mëdha në komunën e Dragashit

Në komunën e Dragashit pas të reshurave atmosferike dhe erërave të forta, paraqitet gjendje e rëndë nëpër rrugë, ndërsa probleme ka edhe me rrjetin elektrik, ku si pasojë shumë vendbanime […]

Pezullohet mësimi në komunën e Dragashit

Drejtoria Komunale e Arsimit në Dragash ka marrë vendim që ditën e enjte me datë 6 shkurt të pezulloj mbajtjen e mësimit në këtë komunë përshkak të reshjeve të shumta […]

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.

    Ju falemnderit!

    Gabim!