23-09-2020

Sharr ( Dragash )

Vdekje e dyshimtë në Dragash

Mbrëmë, rreth orës 20:10 në fshatin Zlipotok të Dragashit, është raportuar se një viktimë e gjinisë mashkullore është dërguar në QKMF pa shenja jete, transmeton Gazeta e Prizrenit. Në raportin […]

Katër shtetas nga Shqipëria kalojnë ilegalisht në Kosovë

Sipas policisë katër persona nga Shqipëria janë ndaluar për kalim ilegal të kufirit në Kosovë. Rasti ka ndodhur dje në fshatin Restelicë-Dragash, transmeton Gazeta e Prizrenit. Gjatë patrullimit, policia ka […]

Gjatë pandemisë Gjykata në Dragash ka pranuar gjashtë padi dhe tre shkresa tjera

Që nga 16 marsi, Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) mori vendim që të reduktojë esencialisht të gjitha aktivitetet në kuadër te KGJK-së dhe të gjitha gjykatave në Kosovë, si pasojë […]

Arrestohet pasi hapi lokalin në Dragash

Një person është arrestuar në Dragash,  pasi kishte hapur restorantin në kundërshtim me vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë. Pas inicimit të rastit, policia ka njoftuar se i dyshuari me vendim […]

Sherohet plotësisht Dragashi, asnjë rast aktiv me COVID-19

Komuna e Dragashit nuk ka më asnjë të infkeutar me COVID-19. Një gjë të tillë për Gazetën Express e ka konfirmuar kreu i kësaj Komune, Shaban Shabani, i cili ka […]

Mësohet identiteti i viktimës së 27-të nga koronavirus në Dragash

Klinika Infektive e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, ka njoftuar se në orët e mëngjesit ka ndërruar jetë pacientja e lindur me 1957 nga komuna e Dragashit, e cila ishte […]

Vdes 63 vjeçarja nga Dragashi, viktima e 27 nga koronavirusi në Kosovë

Në Klinikën Infektive sot në orët e para të mëngjesit ka ndërruar jetë 63 vjeçarja nga Dragashi. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Klinika Infektive përmes një njoftimi për […]

Tre të arrestuar në Dragash për mosrespektim të kufizimit të lëvizjes

Tre persona janë arrestuar në Dragash, pasi nuk kanë respektuar vendimin e Qeverisë së Kosovës për kufizim të lëvizjes, si masë parandaluese nga koronavirusi. Sipas policisë, të dyshuarit ishin hasur, gjatë […]

Familjari i pacientit nga Dragashi që u infektua në Prizren i drejtohet publikisht Institutit: Jemi në ankth, ejani na testoni

Një familjar i pacientit nga Dragashi që u infektua me COVID-19 në Prizren i është drejtuar publikisht Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, që t’i testojë të gjithë familjarët. […]

Edhe një rast me koronavirus në komunën e Dragashit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka konfirmuar një edhe një rast të ri me koronavirus në Dragash, përkatësisht në fshatin Plavë. I prekuri është rast kontakti, transmeton […]

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.

    Ju falemnderit!

    Gabim!