25-06-2024

Sport

Njofton UEFA, kjo është mënyra si Shqipëria mund të kualifikohet në Euro 2024

Xhiroja e fundit e fazës se grupeve në Kampionatin Evropian do të fillojë nesër, teksa Grupi B ku bënë pjesë edhe Shqipëria ndeshjet e fundit do t’i zhvillojë të hënën me fillim nga ora 21:00. Nga Grupi B vetëm Spanja ka siguruar kualifikimin, ndërsa në garë për të arritur një vend në fazën e radhës […]

KF Liria e Prizrenit zgjodhi kryetarin e ri

Klubi i futbollit prizrenas, Liria, njoftoi se biznesmeni nga Prizreni, Valon Osmani zyrtarisht është zgjedhur kryetar i FC Liria. Pas konsultimeve të gjata me qytetarët dhe futbolldashësit e Prizrenit, Osmani i’u ka përveshur punës për ri-organizimin e klubit, thuhet në komunikatë e FC Liria. Osmani ka premtuar angazhim maksimal për mbarëvajtjen e klubit. “Qëllimi ynë […]

Gjobitet me euro FShF-ja për shkak të incidenteve me tifozët në ndeshjen me Italinë

Federata Shqiptare e Futbollit (FShF) ka bërë të ditur se Komisioni i Etikës dhe Disiplinës në UEFA ka vendosur që ta gjobisë FShF-në në vlerë prej 37 mijë e 375 euro. Ky dënim i UEFA-s ndaj FShF-së vjen për shkak të incidenteve të ndodhura gjatë ndeshjes së rundit të parë në Euro 2024, ndaj Italisë, […]

Zhvillime të reja rreth pronësisë të KF Liria

Njoftimi nga KF Liria Rahman Kiçe, nuk është më pronar i Lirisë Kiçe: shpejt do të dihet pronari i ri, aksionarët e Bordi i FC Liria. “Nga sot (e martë) nuk jam më pronar i FC Liria. Pronari i ri dhe aksionarët e rinj, bashkë me Bordin e ri të klubit, do të bëhen publik […]

Ja kur fillon edicioni i ri në futbollin kosovar

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka njoftuar sportdashësit në lidhje me datat e fillimit të edicionit garues 2024/25 në futbollin e Kosovës. Edicioni i sivjetmë në Superligën e Kosovës, por edhe në ligat tjera do të fillojë më herët sesa vitin e fundit. FFK ka njoftuar se Superliga e Kosovës do të fillojë sezonin […]

Pritja mbaroi, sonte nis Euro 2024

Nga sonte, për një muaj të tërë adhuruesitë e futbollit do të përjetojnë kënaqësi me ndeshjet e Euro 2024. Gjermania, nikoqiri i këtij Kampionati Europian, sonte e starton këtë kompeticion më të rëndësishëm në futbollin e Europës, shkruan Indeksonline Kombëtarja e menagjuar nga Julian Nagelsmann sonte takohet me Skocinë, në stadiumin “Allianz Arena” në Mynih. […]

A po përjeton kolaps KF Liria?!

Liria duket se po përjeton një nga momentet me të vështira të saj, shkruan Gazeta e Prizrenit. Pas paralajmërimeve se Valon Osmani e ka marrë në pronësi klubin Liria dhe donatorë nga kompania “Abi”, “Red Bull”, etj., është një armatë futbollistësh që po largohen nga klubi prizrenas. Deri tash janë larguar: Gjumsi, Mecja, Cela, portieri […]

Ende asgjë të re në KF “Liria”

Shkruan: Durak Thaçi Pas paralajmërimeve muaj më parë në një Tv më sakt në Tëvë1 në një emision sportiv ku mysafir ishte Valon Osmani dhe disa analist tjer,kryetari i Lirisë pati paralajmëruar se së shpejti KF Liria do të ketë riorganizim me pronar të ri dhe menagjim të suksesëshëm me ç’rast dot të kthehet përsëri […]

Liria shënon fitore të thellë ndaj Llapit

Liria, ka mundur me rezultat të thellë 3:0 Llapin, në ndeshjen e parë të Play-offit në kuadër të Bon Voyage Superliga U-21, raporton  Gazeta e Prizrenit Ndeshja, u luajt sot në Hajvali. Sipas njoftimit, prizrenasit dominoi në tërësi këtë ballafaqim. Ndeshjen e radhës, Liria e luan ndaj Gjilanit të mërkuren, në Hajvali në ora 17.00. […]

A do ta rinovojë kontratën me Ballkanin, Jashanica?

Qendërmbrojtësi shqiptar, Bajram Jashanica ka rinovouar kontratën me kampionin e Kosovës, Ballkanin. Jashanica ka rinovuar kontratën edhe për dy vite, duke vazhduar të qëndroj në Suharekë deri në verën e vitit të 2026. Kjo u bë e ditur nga vet klubi suharekas përmes një njoftimi në faqen e tyre në Facebook. “Një prej aseteve tona […]