25-06-2024

Sport

A do të vazhdojë trajneri Daja në Ballkan?

Kampioni i Kosovës në futboll, Ballkani ka bërë të ditur se trajneri Ilir Daja do të vazhdoj të mbetet pjesë e skuadrës të paktën edhe për dy vite tjera. Përmes një komunikate për media, Ballkani ka bërë ditur se ka kontratë me teknikun shqiptar deri në verën e vitit 2026 dhe se kjo kontratë do […]

Ja kush e fitoi Kupën e Kosovës

Disa ditë pasi u shpall Kampionë i Superligës së Kosovës, Ballkani është fituese edhe e Kupës së Kosovës, për sezonin 2023/24. Në ndeshjen finale e cila u zhvillua në stadiumin ’’Rexhep Rexhepi’’ në Drenas, skuadra suharekase shënoi fitore ndaj Prishtinës, pas ekzekutimit të penalltive, me rezultat 4-2 (6-4). /IndeksOnline  

A e mori “Lirinë” zyrtarisht një pronar tjetër?

Njoftohet se ka zhvillime sa i përket menaxhmentit të KF Liria të Prizrenit, raporton Gazeta e Prizrenit. “Marrëveshja përfundoi, FC LIRIA në duart e Valon Osmanit! Gjatë mbrëmjës është zyrtarizuar edhe marrëveshja mes kryetarit të Lirisë, Valon Osmanit dhe Rrahman Kice për pronësinë e klubit nga Prizreni. Tashmë Liria edhe zyrtarisht është në duart e […]

Rezultat si në basketboll në ndeshjen Malisheva-Liria

Rezultat si në basketboll, Liria pëson debakël në Malishevë si mysafire. Humb me 4 : 7. / Gazeta e Prizrenit    

Përcaktohet kampioni në Superligë

Ballkani është fituese e sezonit 2023/24 në Superligën e Kosovës në futboll. Ekipi nga Suhareka arriti fitore minimale 0:1 ndaj Llapit në “Zahir Pajaziti” me golin e vetëm nga Bernard Karrica. Me këtë fitore, ekipi i Ilir Dajës feston titullin kampion, të tretin vit radhazi. Kujtojmë që ka mbetur edhe një xhiro deri në fund, […]

Caktohet stadiumi për finalen e Kupës mes Ballkanit dhe Prishtinës

Tashmë dihet edhe arena se ku do të zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës në futboll. Ballkani dhe Prishtina do të luajnë në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas me fillim nga ora 15:00. Kjo është bërë e ditur nga klubi kryeqytetas, FC Prishtina përmes një postimi në faqen e tyre në Facebook. Prishtina e eliminoi […]

Liria fiton pas disavantazhit ndaj Drites në Bon Voyage Superliga

Liria ka mundur Dritën në Prizren, ndonëse ishte në disavantazh 0:2 . Angazhimi i pashoq i lojtarëve dhe udhëheqja brilante e trajnerit, Robert Gjeraj, riktheu rezultatin në pjesën e dytë, duke shëndrruar humbjen në fitore, 3:2, percjell Gazeta e Prizrenit. Tashmë skuadra U-21, ka siguruar play-offin, dhe do të luaj për vendin e parë, në […]

Ylli apo Trepça, sot përballja e tretë finale

Trepça dhe Golden Eagle Ylli do të përballen të enjten në Mitrovicë në finalen e tretë të “Play-off”-it. Këto dy skuadra janë ndeshur shtatë herë deri më tani, ku mitrovicasit kanë katër fitore, kurse therandasit tri. Në Prince Caffe Superligë, në garat e rregullta, të dy skuadrat kanë nga dy fitore ndaj njëra-tjetrës, kurse ‘Xehetarët’ […]

Ylli apo Trepça-Përballja vendimtare në finale

Trepça dhe Golden Eagle Ylli do të përballen në finalen e tretë të “Play-off”-it të enjten mbrëma, percjell Gazeta e Prizrenit. Seria finale është 1:1, derisa skuadra që shënon tri fitore do të shpallet kampione e Kosovës. Dy sfidat e para kanë qenë të jashtëzakonshme, duke paralajmëruar duele të ‘zjarrta’ në finale, që është ajka […]

Sot sfida e dytë Ylli – Trepça

Sot, zhvillohet përballja e dytë finale e “Play-off”-it në Prince Caffe Superligë mes Golden Eagle Yllit dhe Trepçës. Mitrovicasit fituan ndeshjen e parë 77:68, derisa për tu shpallur kampionë duhen tri fitore. Therandasit synojnë fitoren për të barazuar serinë finale në 1:1, derisa ‘Xehetarët’ për fitore e 0:2, që do t’i afronte më shumë drejt […]