22-07-2024

Sport

Një sukses tjetër i prizrenasit, Metin Soytari

Prizrenasi, Metin Soytari, sportist i Bodybuilding-ut,  njofton se shënoi edhe një sukses, së fundi në Barcelonë, në Kampionatin Europian, para dy dite, doli Top6 Finalist në kategorinë “Mens Physique Junior 21-23 vjeç”, raporton Gazeta e Prizrenit. Aty morën pjesë rreth 1.200 garus,  

Pas Osmanit, Lirisë i bashkohen edhe pronari i “ABI Qarshia”, A. Fusha dhe Berisha nga “Red Bull”!

Pas ndryshimeve të paralajmëruara te KF Liria se në krye të klubit do të jetë Valon Osmani, Albanian News merr vesh se atij do t’i bashkohen edhe dy biznesmenët e suksesshëm prizrenas,  pronari i ABI Qarshia, Alajdin Fusha dhe menagjeri i Red Bull Arben Berisha. ‘Valon Osmani pritet të jetë pronar i ri i klubit, […]

Dikur shkëlqente dhe ishte krenaria e rajonit të Prizrenit, ndërsa tash “Liria” sërish ra në rangun e dytë

Klubi prizrenas “Liria” tashmë ka rënë nga Superliga dhe në sezonin tjetër, vetëm pas një viti të rikthimit do të luaj sërish në rangun e dytë të futbollit kosovar. Ndonëse këto vitet e fundit është zbehur shumë, duke zhgënjyer jo vetëm adhuruesit e saj, por edhe futbolldashësit e tjerë, Liria dikur luante me ekipe të […]

Sot vazhdon gara për titull në Superligë, Ballkani dhe dy skuadrat pretendente luajnë ndeshjet vendimtare

Sot në futbollin kosovar, do të zhvillohen tri ndeshje tepër interesante, të vlefshme për javën e 31-të Superligës. Në përballje janë tri ekipet pretendente për titull, që luajnë ndeshjet vendimtare. Gjilani pret me Ballkanin, Dukagjini Dritën, derisa Prishtina do të jetë nikoqire e Llapit. Ndeshjet zhvillohen nga ora 15:00. Dje Feronikeliy ’74 fitoi ndaj Malishevës […]

A po e merr “Lirinë” një pronar tjetër?

Njoftohet se ka zhvillime sa i përket menaxhmentit të KF Liria të Prizrenit, raporton Gazeta e Prizrenit. “Rahman Kiçe dhe afaristi Valon Osmani janë dakorduar që ky i fundit ta merr pronësinë e KF LIRIA! Afaristi Valon Osmani, i cili ishte pjesë e klubit që kur u privatizua nga Rahman Kiçe, janë pajtuar që aksionet […]

Ylli në avans 2-0 ndaj Pejës

Golden Eagle Ylli e fitoi edhe ndeshjen e dytë në serinë e gjysëmfinaleve ndaj KB Pejës me rezultat 92-86. Ndeshja ishte e tensionuar dhe për një moment edhe u ndërpre për shkak të hedhjes së fishekzjarreve ndaj bankës së skuadrës mysafire. Ndeshja e tretë luhet në vikend.\

Ish-delegati i FFK-së ngre dyshime për ndeshjen e djeshme, Rahoveci – Suhareka, hedh akuza ndaj portierit

Ish-delegati i Federatës së Futbollit të Kosovës, Shaip Shala ka ngritur dyshime për ndeshjen e sotme mes Rahovecit dhe Suharekës. Rahoveci ishte duke avancuar 2:0, por mysafirët arritën ta përmbysnin rezultatin dhe të shënonin fitore. Sipas Shalës, kjo ndeshje është e dyshimtë teksa përmend portierin e Rahovecit ndër të tjera. “Po reagoj me qëllime të […]

Lamtumirë Superligë!

Skuadra më me nam në Superligën e Kosoves në futboll “Liria” nga Prizreni, e cila së shpejti shënon 95 vjetorin e themelimit, pas barazimit të djeshëm në Prizren me Dukagjinin e Klinës me shifra të barabarta 0:0 me një goldallim marramendës 17: 58 i dha lamtumirën Superligës së Kosovës në futboll para tifozëve më të […]

Rahoveci e shkarkon trajnerin menjëherë pas humbjes nga Suhareka nga 2:0 në 2:3

KF Rahoveci e ka shkarkuar trajnerin Granit Dervisholli. Kjo u bë e ditur nga klubi rahovecian përmes një postimi në faqen e tyre në Facebook Krejt kjo erdhi pas humbjes 2:3 nga Suhareka, ndeshje në të cilën Rahoveci avancoi 2:0, për t’u përmbysur më pas. “Ndërprerje bashkëpunimi me trajnerin Granit Dervisholli Klubi ka mbajtur një […]

Lamtumirë Superligë! Liria zyrtarisht rikthehet në rangun e dytë të futbollit

Liria barazoi sot ndaj Dukagjinit, me rezultat 0-0, raporton Gazeta e Prizrenit. Pas kesaj ndeshje, edhe zyrtarisht, skuadra prizrenase, nuk do të jetë pjesë e Superligës së Kosovës, por vitin e ardhshëm do të bëjë gara në Ligën e Parë. Liria luajti vetëm një sezon në Superligë, dhe sidomos në sezonin pranveror tregoi rezultate të […]

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.