16-07-2020

Mamushë

Tragjike: Babai e mbyt aksidentalisht me traktor fëmijën e tij në Mamushë

Një fëmijë ka vdekur si pasojë e një aksidenti, mëngjesin e djeshëm rreth orës 10:00, në Mamushë Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Sinjali zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram […]

Digjen duaj kashte dhe dëmtohet një autokombanjë në Mamushë

Në Mamushë janë përfshirë nga zjarri disa duaj kashte, një makinë për spërkatje si dhe është dëmtuar një autokombajnë, transmeton Gazeta e Prizrenit. Sipas policisë, rastin e ka paraqitur dje […]

Procedohen në organet e drejtësisë katër persona në Mamushë

Ndaj katër të dyshuarve kosovarë është iniciuar lënda për shkak se të njëjtit  kishin vepruar kundër vendimit të Qeverisë, në Mamushë. Sipas policisë, rastri ka ndodhur dje, rreth orës 21:30. […]

Bujqit e Mamushës thonë se si pasojë e masave ndaj koronavirusit nuk po mund t’i shesin të mbjellat

Bujku Salejdin Mazreku nga Mamusha ka rreth 1 mijë e 400 fidanë të perimeve të mbjella. Por shkaku i prekjes së vendit nga pandemia e koronavirusit dhe vendimit të Qeverisë […]

Mamushë: Mbyllet mulliri, banorët akuzojnë pronarët

Një shenjë e madhe “Stop” para mullirit ‘’Rizami’’ në qytezën e Mamushës, po u tregon qytetarëve se nuk kanë çfarë kërkojnë në këtë hapësirë. Që nga 15 marsi, ky mulli […]

Mamushë: Vdes një femër

Një femër nga Mamusha është dërguar në gjendje të rëndë shëndetësore në Spitalin e Prizrenit, për trajtim mjekësor. Sipas policisë, mjeku kujdestar ka konfirmuar vdekjen e viktimës. “Me vendim të […]

Themelohet shoqata e parë e grave në Mamushë

Përmes një njoftimit të publikuar në faqen zyrtare të Institutit Demokratik të Kosovës ( KDI), bëhet e ditur për themelimin e shoqatës së parë të grave në komunën e Mamushës. […]

Stuhia i rrënon serrat në Mamushë (VIDEO)

Për para kanë nevojë në Mamushë disa bujq. Atyre erërat e fuqishme, ua dëmtuan serat, transmeton Klan Kosova.

Një femër shkelet nga vozitësja femër në Mamushë

Në Mamushë, një femër është shkelur me veturë, transmeton “GazetaePrizrenit.net”. Sipas policisë, vozitësja femër K-Shqiptare nga pakujdesia ka goditur këmbësoren femër K-Turke. “Si pasojë e aksidentit, viktima ka pësuar frakturë […]

Vjedhje në Mamushë

Një rast i vjedhjes ka ndodhur në Mamushë, transmeton GazetaePrizrenit.net “Njësia policore ka arritur të identifikoj dhe të arrestoj tre të dyshuar meshkuj K-Turk, të cilët kishin vjedhur një motoçikletë […]

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.

    Ju falemnderit!

    Gabim!