25-06-2024

Uncategorized

Parashikimi i motit për të martën – 25.06

Për të martën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell në pjesën e parë të ditës, ndërsa gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes pritet në zona të caktuara të ketë rrebeshe të izoluara, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh. Pluhuri saharian do të fillojë të fuqizohet gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, ku në zonat me […]

Faleminderit për emocionet! Shqipëria eliminohet me kokën lartë nga Kampionati Evropian

Kombëtarja e Shqipërisë nuk ka arritur të kaloj fazën e grupeve të Kampionatit Evropian. Duke pasur parasysh se ishte në grup me tre superfuqi botërore të futbollit, kuqezinjët rikthen në Tiranë me kokën lartë, shkruan IndeksOnline. Në ndeshjen e tretë, Shqipëria pësoi humbje nga Spanja me rezultat minimal 1–0. Golin e vetëm të ndeshjes e […]

Arrestohet ish-asistenti i kryeministrit Kurti

Mbrëmjen e së hënës është arrestuar asamblisti i Komunës së Prishtinës nga radhët e LVV-së, Arianit Beqiri, njëherit ish-asistenti i kryeministrit Albin Kurti. Në pamjet që ka publikuar portali Indeksonline, shihet teksa Beqiri i reziston arrestimit, por që shpejt përfundoi në pranga. Më poshtë mund të shihni momentin e arrestimit.  

Ilir Meta lë nam, rrëzohet live në studio

Ish-presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është kthyer në një personazh atipik. Meta kohët e fundit është përpjekur t’i shpërfaqë edhe aftësitë e tij sportive e akrobatike në videot që po i publikon vazhdimisht. Përveç ngjitjeve në mal, së fundmi Meta erdhi në versionin “futbollist”. I ftuar në Klan mbrëmë, kryetari i Partisë së Lirisë u […]

Mbytet një person në plazhin e Velipojës

Një person rreth moshës 60-vjeçare është mbytur në plazhin e Velipojës. Ai ka humbur jetën teksa po lahej në Velipojë. 60-vjeçarin ende të paidentifikuar e ka nxjerrë uji në breg dhe më pas është konstatuar nga pushues të tjerë të cilët menjëherë kanë njoftuar autoambulancën e Velipojës dhe policinë. Dyshohet se 60 vjeçari ka pësuar […]

I detyroi të paguajnë 240 mijë për t’i marrë vet 40 mijë euro, si u zbulua angazhimi i të dyshuarit nga grupi i fajdexhinjve

Grupi kriminal i kapur pas aksionit të javës së kaluar në Pejë nën dyshimet për veprimtari të kundërligjshme të fajdes, detyrimit e rrëmbimit ka përfunduar në paraburgim. Të shtunën u mbajt seanca ndaj katër të dyshuarve Idriz Hajrizi, Valbona Pakashtica, Irfan Pakashtica dhe Anes Pakashtica, të cilët janë hetuar për disa muaj me radhë derisa […]

Arrestohet në kufi kosovari i kërkuar nga Zvicra

I kërkuari me urdhërarrest ndërkombëtar të lëshuar nga shteti i Zvicrës është kapur nga Policia e Kosovës të shtunën, pak para mesnatës. I dyshuari për disa vepra penale është prangosur në pikë kalimin kufitar në Vërmicë, raporton ekskluzivisht Gazeta Sinjali. Sinjali ka mësuar se personi që u arrestua nga Policia në kufi teksa po vinte […]

Ndeshja kundër Spanjës “jetë a vdekje” për Shqipërinë

Sonte me fillim nga ora 21:00, kombëtarja e Shqipërisë do ta zhvillojë ndeshjen vendimtare kundër Spanjës. Fitorja e mbrëmshme e Hungarisë kundër Skocisë, i ka prishur goxha punë “kuqezinjve” që kualifikimin tutje ta kërkojnë përmes një barazimi. Tani e vetmja zgjidhje për skuadrën e Sylvinhos, mbetet fitorja, pra tri pikë të plota. Aktualisht, Shqipëria i […]

Dënohet me burgim “Rusi”, i akuzuar për sulm ndaj pjesëtareve të KFOR-it në Zveçan

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka dënuar të akuzuarin Nenad Orloviq me 15 muaj burgim dhe 12.000 euro gjobë. Shtetasi kosovar me kombësi serbe Orloviq i njohur me nofkën “Rusi” u dënua për veprat penale pjesëmarrje në turmë që kryen vepra penale e huliganizëm dhe sulm ndaj personit zyrtar. Ndërkohë, vendimi do të bëhet i […]

Ky është personi që arriti t’i ikë Policisë në Merdar, ia mbathi në drejtim të Serbisë

Nuk janë të rralla rastet kur të dyshuarit që kapen për vepra të ndryshme penale arratisen para syve të Policisë. Shpeshherë ka ndodhur që të dyshuarit të ikin qoftë nga lokacionet ku ka intervenuar Policia, apo edhe nga stacionet policore. Kështu ndodhi edhe dje, por këtë herë në pikën kufitare në Merdar, raporton Gazeta Sinjali. […]