18-06-2024

Uncategorized

Katër të vdekur, mes tyre një shqiptar në një aksident mes dy automjeteve në Greqi

Katër persona kanë mbetur të vdekur dhe pesë të tjerë janë lënduar nga përplasja e një automjeti me një autobus në Ksanthi të Greqisë. Pesë të rinj kishin udhëtuar nga Halkida për në Ksanthi për të marrë pjesë në seminarin e një fabrike industriale. Në mbrëmje, pasi ishin argëtuar, ata ishin nisur për të shkuar […]

”Euro 2024”: Sot tri ndeshje në orar

Sot (e diel) janë në orar për t’u zhvilluar tri ndeshje në kuadër të fazës së grupeve për Kampionatin Evropian “Gjermani 2024”.  Euro 2024 nisi ditën e premte me nikoqiren Gjermaninë që e “shkatërroi” Skocinë me rezultat 5-1. E veçanta e këtij Kampionati Evropian deri më tani është numri i madh i golave të shënuar, […]

Mahmut Ferati i kushton këngë heroit, Agim Ramadani

Këngëtari, Mahmut Ferati i ka kushtuar këngë heroit, Agim Ramadani. Kënga u lansua në prag të 25-vjetorit të çlirimit të Gjilanit, prej edhe nga ishte Ramadani. Kënga mban titullin “Agim Ramadani – Katana”, pasi ashtu e kishte nofkën Ramadani, sa ishte komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ambasadori amerikan Hovenier: Urimet më të ngrohta me rastin e Kurban Bajramit!

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka uruar besimtarët për Kurban Bajramin. “Urimet më të ngrohta me rastin e Kurban Bajramit për besimtarët që po festojnë në Kosovë dhe në mbarë botën”, thuhet në urimin e ambasadorit Hovenier.

Ambasadori amerikan në Kosovë, Hovenier: Urimet më të ngrohta me rastin e Kurban Bajramit!

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka uruar besimtarët për Kurban Bajramin. “Urimet më të ngrohta me rastin e Kurban Bajramit për besimtarët që po festojnë në Kosovë dhe në mbarë botën”, thuhet në urimin e ambasadorit Hovenier.

Zbulohet shuma që Messi refuzoi për t’u transferuar në Inter Miami

Në qershor të vitit 2023, u dha njoftimi se njëri nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, Lionel Messi, do të largohet nga Paris Saint-Germaini pas dy vitesh në Francë.  Përkundër se shënoi 21 gola dhe dhuroi 20 asistime në sezonin e tij të fundit për klubin francez, tifozët ia kthyen shpinën argjentinasit, […]

Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në Prizren

Namazi i Kurban Bajramit në Prizren falet të dielën, në ora 05:34 minuta, ndërsa Ezani i Sabahut 04:19.

Parashikimi i motit për të dielën, 16.06.

Për të dielën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira. Gjatë pasditës pritet të ketë reshje të izoluara në zona të caktuara, sidomos përreth zonave malore. Në mbrëmje, krejtësisht në veri të vendit, parashihet të kalojë një stuhi e izoluar, e cila pritet të sjellë rrebeshe shiu si dhe shkarkesa rrufesh. Era do fryjë […]

Nga xhelozia ushtron dhunë ndaj bashkëshortes, burri në Rahovec përfundon në Polici

Sot në një familje në Xërxë të Rahovecit, ndodhi një rast ku viktimë është një 33-vjeçare, raporton Gazeta Sinjali. Siç mëson Sinjali, rastin e ka denoncuar gruaja, e cila ka kërkuar ndihmë nga Policia, për shkak të dhunës së ushtruar nga bashkëshorti i saj. Rasti dyshohet të ketë ndodhur paradite, kur i dyshuari ka ushtruar […]

Shqipëria vendos rekord në Euro, por bie përballë Italisë

Kombëtarja e Shqipërisë e ka nisur me humbje aventurën në Euro 2024. Kuqezinjtë u mundën me përmbysje nga 1-0 në 1-2 nga Italia. Shqipëria dhe Italia u përballën në Grupin B, aty ku më herët Spanja mundi 3-0 Kroacinë. Pavarësisht epërsisë së tyre të hershme, skuadra e Sylvinho-s luftoi për të fituar terren ndërsa Italia […]