04-04-2020

Uncategorized

Instituti i Medias i kërkon Qeverisë që të mbështeten financiarisht mediat dhe gazetarët

Instituti i Medias i Kosovës ka mbajtur konferencë lidhur me masat e Qeverisë së Kosovës për të përkrahur sektorin privat të bizneseve e që po konsiderohet diskriminuese ndaj mediave private […]

A mund të jetë një dhimbje e fytit simptomë e koronavirusit?

Dhjetëra mijëra njerëz janë goditur nga sëmundja në të gjithë botën dhe ekspertët kanë filluar të kuptojnë më shumë rreth simptomave të saj. Një dhimbje e fytit mund të jetë […]

Dy shtetas të Shqipërisë dhe një i Serbisë erdhën ilegalisht në Kosovë, vendosen në karantinë

Katër persona dje janë arrestuar nga Policia e Kosovës pasiqë kaluan legalisht kufirin në Kosovë Sipas policisë, dy të dyshuar kanë qenë nga Shqipëria, një  shtetas i Serbisë dhe një […]

Mustafa pas takimit me Thaçin: S’është koha për zgjedhje, LDK-ja mbështet një Qeveri të re

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa pas takimit me kryetarin e Kosovës, Hashim Thaçin, ka thënë se partia e tij vlerëson se nuk është koha të shkohet në zgjedhje. “Ne vlerësojmë […]

Kardiologu shqiptar në New York, Dr. Çelaj: Merreni seriozisht koronavirusin, njerëzit po vdesin

Kardiologu invaziv dhe drejtori i repartit të Kardiologjisë në spitalin St. Barnabas në Bronx të New York-ut Dr. Sulejman Çelaj, ka treguar për gjendjen e rënduar nga koronavirusi në SHBA […]

Ja se sa gjatë jeton koronavirusi në rroba

Me përhapjen e COVID-19, të gjithë po marrin masat paraprake shtesë, duke përfshirë sipërfaqe sanitizuese, larjen e duarve për 20 sekonda dhe shmangien e vendeve të mbushura me njerëz. Por, […]

Kushtetuesja shfuqizon vendimin e qeverisë Kurti, për kufizim të lëvizjes

Gjykata Kushtetuese e ka pranuar kërkesën e Presidentit Thaci, duke shpallur vendimin e Qeverisë Kurti për kufizimin e lëvizjes, të pavlefshëm. Gjykata Kushtetuese i ka kthyer përgjigje kërkesës së Presidentit […]

A mundet gripi që kaluam në nëntor dhe dhjetor të kishte qenë COVID19?

Ndërkohë që bota po përballet me koronavirusin, COVID-19, i cili tashmë është një pandemi globale dhe po merr mijëra jetë në ditë, ekspertët e shëndetit po ngrenë disa dilema.Në rrjetet […]

Matoshi i reagon Bahtirit: Sehirbazi nga Mitrovica po lypë gjakderdhje në Kosovë

Ish këshilltari i Ramush Haradinajt dhe publicist Halil Matoshi ka reaguar pas deklaratave të Kryetarit të Mitrovicës, Agim Bahtirit, i cili sot ka kërcënuar me vëllavrasje në vend, në rast […]

Mbreti i Tajlandës izolohet në hotel super luksoz me 20 femrat e haremit të tij

Mbreti i Tajlandës ka vendosur të izolohet në hotelin super luksoz në qytetin turistik gjerman Garmisch-Partenkirchen për shkak të rrezikut nga koronavirusi. Mesa duket ai nuk ka preferuar të izolohet […]