02-03-2021

Rahovec

Mbajti 3 orë të mësimit në Sapniq dhe shkoi u hodh nga “Ura e Fshajtë

Naim Gashi, mësimdhënës në shkollën e fshatit Sapniq të Rahovecit dyshohet se është hedhur nga “Ura e Fshajtë” sot në Gjakovë. Drejtori i shkollës “Sapniqi” në këtë fshat, Xhafer Gashi, […]

Ish-mësimdhënësi kërkon nga Komuna e Rahovecit mbi 2.000 euro për pagat jubilare

Në seancën e mbajtur këtë të premte në Gjykatën Themelore në Gjakovë dega në Rahovec, ish-mësimdhënësi Rasim Fazliu, i cili e ka paditur Komunën e Rahovecit, ka kërkuar kompensimin e […]

Këta janë kandidatët për deputetë të LDK-së nga Suhareka, Dragashi, Rahoveci e Malisheva

Në listën e të propozuarve për deputetë nga Lidhja Demokratike e Kosovës nga rajoni i Prizrenit janë disa emra, ndërsa ndër ta edhe ish-deputetë, shkruan Gazeta e Prizrenit. Nga komuna […]

Vdekje e dyshimtë në Rahovec

Një vdekje të dyshimtë është raportuar në Rahovec, raporton Gazeta e Prizrenit. Referuar policisë, në një shtëpi është gjendur një femër pa shenja jete. “Rr. Sheh Ilmi Maliqi, Rahovec 08.01.2021 […]

Një grua raporton në polici: Ish i dashuri i vajzës më kërcënoi me një shkrepës në formë të armës

Në Rahovec gjatë ditës së djeshme është raportuar për një kanosje. Një grua ka njoftuar se pas një mosmarrëveshjeje është kërcënuar nga ish- i dashuri i vajzës së saj, transmeton […]

Rahovec: Dënohet pasi la qentë e pa lidhur dhe shkaktoi rrezik të përgjithshëm

Gjykata Themelore në Gjakovë, dega në Rahovec, e ka dënuar me me 200 euro gjobë të akuzuarin për veprat penale “shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”, Kushtrim Sadiku. Aktgjykimi ndaj tij […]

Rahovec: Dënohet se la qentë e tij pa lidhur dhe shkaktoi rrezik të përgjithshëm

Gjykata Themelore në Gjakovë, dega në Rahovec, e ka dënuar me me 200 euro gjobë të akuzuarin për veprat penale “shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”, Kushtrim Sadiku. Aktgjykimi ndaj tij […]

Pranon fajësinë, dënohet me kusht asambleisti nga Rahoveci për mosdeklarim të pasurisë

Gjykata Themelore në Gjakovë, dega në Rahovec, ka shqiptuar dënim me tre muaj burgim dhe (200) euro gjobë me kusht për të akuzuarin për veprën penale “mos raportimi ose raportimi […]

Deklarohet i pafajshëm i akuzuari për vjedhje të 25 pulave dhe 4 gjela deti

I akuzuari për vjedhje, A. Çoçaj, është deklaruar i pafajshëm në seancën fillestare të mbajtur të martën, në Gjykatën Themelore në Gjakovë, dega në Rahovec. Pas leximit të aktakuzës nga […]

Kryetari Latifi, nënshkruan vendimin për masat e veçanta për mbrojtjen nga pandemia COVID-19

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka nënshkruar vendimin për masat e veçanta për mbrojtjen nga pandemia COVID-19. Referuar njoftimit nga Komuna, Pika 1 e vendimit thotë Të gjithë […]

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.

    Ju falemnderit!

    Gabim!