23-09-2020

Sharr ( Dragash )

Infektimet e para me Covid-19 në Dragash, merren masa shtesë

Pas shfaqjes së rasteve të para me infeksionin COVID-19 në fshatin Zaplluxhe dhe Pllavë , kryetari i komunës, Shaban Shabani ka thirrur mbledhjen e Shtabit Emergjent dhe Qendrën Operative Emergjente, […]

Koronavirusi: Paraqiten rastet e para edhe në komunën e Dragashit

Harta e të prekurve me virusin Covid-19 sot është zgjeruar edhe në komunën e Dragashit, shkruan Gazeta e Prizrenit. Pas analizave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), […]

Të rinjtë nga Prizreni zgjodhën që të dielën ta kalojnë në bjeshkët e Brodit

Disa të rinj nga Prizreni zgjodhën që të dielën ta kalojnë në bjeshkët e Brodit. Ata thonë se bukuritë e këtij vendi i shtynë të vijnë këtu, pavarësisht situatës që […]

Tërmet në Dragash

Në komunën e Dragashit ka pasur një termet, me epiqendër në fshatin Buzez. Tërmeti ndodhi në ora 18:30 minuta, dhe kishte magnitudën 2,4 të shkallës rihter./lajme365.com

Arrestohet një person në Dragash pasi hapi lokalin e tij në mëngjes

Në mëngjesin e sotëm, në Dragash, është arrestuar një person i dyshuar për veprën penale “mosveprim sipas dispozitave ligjore në kohen e epidemisë” . Lajmin për “Betimi për Drejtësi” e […]

E tmerrshme: Gjahtarët nga Shqipëria futën ilegalisht në Kosovë dhe vrasin kafshët në Restelicë të Dragashit

Gjahtarë nga Shqipëria janë futur ilegalishtë në Restelicë/ Dragash – Kosovë dhe të martën kanë vrarë një qen të Sharrit që ishte pronë e fermës Barbula në Restelicë-Dragash. Qeni u […]

Dragash: Mungesa e përzgjedhjes së kompanisë përkatëse ka bërë që akoma mos të dezinfektohet objekti i gjykatës

Përderisa shumë objekte të gjykatave dhe të prokurorive janë dezinfektuar, me qellim të mbrojtës dhe parandalimit nga virusi Covid-19, një gjë e tillë nuk ka ndodhur në objektin e Gjykatës […]

Zyrtari policor thotë se Dragashi është zona me qetë gjatë këtyre ditëve

Zyrtari për informim i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj ka thënë se, që nga përhapja e koronavirusit në Kosovë, në Komunën e Dragashit nuk ka pasur […]

Dragash: Autoritetet kërkojnë mbylljen e përkohshme të dy pikëkalimeve kufitare me Shqipërinë

Kryetari i Komunës së Dragashit, Shaban Shabani ka njoftuar anëtarët e Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi se është bërë kërkesë në Ministrinë e Punëve të Brendshme për mbylljen e […]

Dëshmitari: Kompania e djalit të ish-drejtorit në Dragash ishte ofertuesja më e lirë

Menaxheri i zyrës së prokurimit në Komunën e Dragashit, Nuro Ismaili, ka deklaruar se kompania “Menti”, pronë e djalit të drejtorit të Financave, Ahmet Bahtjari, ka qenë ofertuesja më e […]

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.

    Ju falemnderit!

    Gabim!