08-06-2023

Kryesore

Pjesa e parë, Liria- Ferizaj pa gola

Liria dhe Ferizaj nuk i kanë gjetur rrjetat as pas 45 minutash lojë. Ferizaj kërkon të mbetet në Superligë, ndërsa Liria kërkon inguadrimin pas një kohe të gjatë. /IO  

Sot vendoset nëse Liria do të jetë pjesë e Superligës

Stadiumi “Zahir Pajaziti” sot do të presë duelin mes Ferizajt dhe Lirisë së Prizrenit. Ferizajasit dhe prizrenasit do të përballen në sfidën e barazhit për Superligën e Kosovës në futboll. […]

Ja plani i OSBE-së për veriun, specialët tërhiqen

Kryesuesi i OSBE-së, njëherësh ministër i jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujari Osmani, ka publikuar nëntë hapat drejt qetësimit dhe normalizimit të situatës në Kosovë. Në Twitter, ai ka thënë […]

BE thirrje Kosovës: Zgjedhjet e parakohshme të shpallen sa më shpejtë

Bashkimi Evropian ka reaguar pas tensioneve në javën e fundit në veriun e Kosovës. Përmes një njoftimi zyrtar, BE ka kërkuar që situata të shtensionohet dhe kryetarët e zgjedhur të katër […]

Në Has organizohet aktivitet vetëdijesimi për dhurim të gjakut

Me rastin e shënimit të ”Javës së Dëshmorëve të Hasit”, Rinia hasjane organizon aktivitet vetëdijesimi për dhurim të gjakut, me moton “Dëshmorët e dhanë jetën për Liri, e Ne të […]

Prizren: Persona të panjohur e bëjnë për spital një të mitur, Policia nis hetimet

Përleshjet mes të rinjve tashmë janë bërë të zakonshme në vendin tonë. Pothuajse çdo ditë raportohet për sherre të ndryshme, motivet e të cilave shpesh dalin të jenë banale. E […]

Publikohen statistikat: Rënie e numrit të nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme

Instituti GAP ka publikuar statistikat të cilat thonë se numri i nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme në nivel vendi ka shkuar duke rënë vazhdimisht. Sipas këtyre statistikave, rënie […]

Prizren: Shfuqizohet vendimi, ja çfarë u vendos ndaj kryeinspektorit Topalli dhe Destan Zogajt

Këshilli i Pavarur Mbikëqyrës i Shërbimit Civil të Kosovës (KPMShCK), ka marrë vendim që kryeinspektori i Ministrisë së Drejtësisë, Ylber Topalli dhe ish-ushtruesi i detyrës së drejtorit të Qendrës së […]

Fajdet në Rahovec: Krimet e Rënda kryejnë bastisje, këta dy të dyshuarit që u kapën nga Policia

Para dy ditësh një rast i fajdesë, u denoncua nga një 24-vjeçar nga Rahoveci, i cili dyshohet se është detyruar t’i jap 60 mijë euro dy personave me të cilët […]

Një prizrenas i kërkuar nga gjykata arrestohet në Kullë, dërgohet në burg

Një person nga komuna e Prizrenit, por që kërkohej nga organet e drejtësisë është arrestuar nga Policia e Kosovës në pikëkalimin kufitar të Kullës, raporton Gazeta e Prizrenit. Sipas raportit 24-orësh […]