16-09-2021

Kryesore

Sërish shifra alarmante: 28 të vdekur me Covid dhe 920 raste të reja me

Gjatë 24 orëve të fundit nga Covid-19 kanë humbur jetën, 28 persona. Kanë rezultuar pozitivë 920 raste, raporton Gazeta e Prizrenit. Sipas raportiti janë shëruar 1.698 qytetarë. Numri i përgjithshëm […]

Tre të vdekur me COVID nga rajoni i Prizrenit, këto janë moshat dhe komunat e viktimave

28 viktima janë regjistruar në 24 orët e fundit për shkak të COVID-19 në Kosovë. Viktima më e re gjatë kësaj kohe është një 26 vjeçare nga Vitia, e cila […]

Alarmante: 28 të vdekur me COVID dhe afro raste pozitive në Kosovë

06 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:  Nga 6.310 testime, 489 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.  Gjatë […]

Dy dasma në Prizren, policia i gjobitë dhe i shpërndan të pranishmit

Të dielën, policia në Prizren gjatë inspektimit të salloneve te dasmave për respektimin e masave anti-COVID, ka hasur në organizime familjare. Siç njoftohet, policia ka reaguar menjëherë në bazë të […]

24 të vdekur me Covid dhe 890 raste pozitive në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë vdekur 24 persona e janë regjistruar 890 raste të reja me COVID-19. 05 Shtator 2021: Ministria e […]

Gjashtë të vdekur me Covid-19 nga rajoni i Prizrenit

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 21 raste të vdekjes me Covid-19 në Kosovë. Në fakt rajoni i Prizrenit sot printe për nga numri i viktimave me 6 raste, […]

Auditori gjen mangësi në rekrutimin e stafit nga Drejtoria e Arsimit në Prizren

Zyra Kombëtare e Auditorit ka gjetur mangësi në procesin e rekrutimit të stafit në Drejtorinë Komunale të Arsimit në Prizren, pasi nuk ka pasur rishpallje të konkursit në rastet ku […]

Policia në Prizren po i kontrollon nëpër shtëpi personat e vetizoluar nga pandemia

Policia në qytetin e Prizrenit po vazhdon kontrollimin dhe zbatimin e masave në bazë të vendimit të Qeverisë, për parandalimin e rritjes së rasteve me viursin COVID-19 në vend. Zyrtarët […]

Sot 26 të vdekur dhe 1.448 raste të reja me Covid

Sot, katër të vdekur me Covid-19 nga rajoni i Prizrenit

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar  32 raste të vdekjes me Covid-19. Komuna e Prizrenit sot është në vendin e tretë për nga numri i viktimave nw vend, ndërsa […]