01-12-2021

Kryesore

Prizren: Aktakuzë ndaj një doganieri – dyshohet për marrje të ryshfetit

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë kundër P.X., person zyrtar, për shkak të dyshimit të bazuar mirë se ka kryer veprën […]

Gjendja e fundit rreth Covid-19 në vend

24 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:  Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.802 doza të vaksinës kundër […]

Prizren: Vajza nuk kthehet nga shkolla, babai e raporton si të zhdukur

Një nxënëse në Prizren është raportuar e zhdukur. Rastin e ka raportuar babai i vajzës, bëhet e ditur në raportin 24-orësh të Policisë. “Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori […]

PZAP e refuzon ankesën e Vetëvendosjes në Prizren

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa e ka refuzuar ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje, për rezultatin e zgjedhjeve në Prizren, raporton Gazeta Blic. Sipas vendimit që e ka siguruar Gazeta Blic, […]

Emrat e udhëtarëve që ishin në autobusin e aksidentuar në Bullgari

Alsat sjellë listën e emrave të personave që ishin në këtë autobus: Memedi Kadri-1967 Shiroki Muhsin-1989 Ljupço Zafirov – Luan Ahmeti – 2017 Xhihan Ahmeti-1985 Alban Ahmeti-2017 Avni Ahmeti -1985 […]

Ministrja Xhaçka: 45 të vdekurit në aksidentin në Bullgari janë shqiptarë

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Olta Xhaçka, ka thënë se 45 viktimat nga aksidenti tragjik në Bullgari janë shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, raporton Express. Përmes […]

Prizren: Vdes papritmas 64-vjeçari, shkon në motel me një 68-vjeçare

Një person është gjetur pa shenja jete dje në mesditë në një motel në Prizren. Ai është M.R., 64 vjeçar nga fshati Nebregoshtë e Prizrenit dhe ka qenë i shoqëruar […]

Marrja e mandatit nga kryetarët e rij në komuna, Ligji për vetëqeverisje lokale parasheh që kjo të bëhet dy javë pas certifikimit të rezultateve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), të shtunën ka certifikuar rezultatet përfundimtare të raundit të dytë të zgjedhjeve për kryetarë të 20 nga 21 komunat, të cilat u mbajtën më 14 […]

10 raste pozitive me Covid-19 sot në Kosovë

22 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:  Nga 1.231 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.  Gjatë 24 […]

Prizren: 30 ditë paraburgim për të dyshuarin që i ndihmoi hajnave të maskuar në rastin e grabitjes

Caktohet masa e paraburgimit ndaj një(1) të pandehuripër shkak të dyshimit të bazuar seka kryer veprën penale ndihma në grabitje. Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, gjyqtarja […]