18-02-2020

Prizren

Prizren: Përurohet salla e riparuar e edukatës fizike në gjimnazin “Gjon Buzuku”

Sot, me një solemnitet rasti është bërë përurimi i sallës së edukatës fizike të gjimnazit “ Gjon Buzuku”, përurimi i së cilës është shtyrë, pasi aty ishin sistemuar banorë të […]

Dy zyrtarëve ligjorë në Prizren iu zëvendësohet paraburgimi me arrest shtëpiak

Gjykata Themelore e Prizrenit, Departamenti i Krimeve të Rënda, duke vendosur sipas propozimit të Prokurorisë Themelore të Prizrenit, ua ka zëvendësuar masën e paraburgimit me masë të arrestit shtëpiak në […]

Ndërtimi i shumëkatëshes midis monumenteve në Prizren sërish në agjendë

Ndalimi i ndërtimit të shumëkatëshes midis monumenteve në zonën e ish-fabrikës së barnave “Farmakos” duket të mos jetë punë e kryer. Qysh në nëntor të vitit të kaluar Ministria e […]

Prizren: Shtyhet gjykimi ndaj policit që akuzohet se përvetësoi pesë eurot e personit të ndaluar

Mungesa e të dëmtuarit Sylë Shala ka bërë që të mos mbahet seanca e paraparë për të premten, në Gjykatën Themelore në Prizren, në rastin ku zyrtari policor Selam Ukzeka […]

Quni: Ne vulosëm fitoren e Haskukës, ai vendosi të rrugëtojë pa ne

Mytaher Haskuka dje i dha fund koalicionit me LDK-në në Prizren, pasi që LDK-ja nuk mori pjesë në seancën për zgjedhjen e kryesuesit të Asamblesë Komunale, kështu opozita e rrëmbeu […]

Pasi e humben kryesuesin, Lutfi Haziri pret që të zbuten LVV e LDK në Prizren

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike, Lutfi Haziri ka folur në emisionin Frontal në T7 për prishjen e koalicionit LV – LDK në Komunën e Prizrenit, raporton Gazeta Express. Haziri thotë se […]

Totaj pas zgjedhjes së kryesuesit të PDK-së: Po rikthehemi fuqishëm në Prizren

Zgjedhja e Kryesuesit të Asamblesë komunale të Prizrenit nga radhët e PDK’së, ka gëzuar edhe kryetarin e kësaj partie atje, Shaqir Totajn. Ai ka falënderuar opozitën për punën e tyre […]

10 ditë pas ujdisë Kurti-Mustafa, VV dhe LDK prishin koalicionin në Prizren

Pak çasteve pasi PDK’ja e mori kryesinë e Kuvendit komunal të Prizrenit, kryetari Mytaher Haskuka njoftoi për prishjen e koalicionit me LDK’në. Me 17 vota pro, Sulltan Badalli i PDK’së, […]

Prizren: Policia kufitare në Vërmicë trajnohen për parandalimin e Koronavirusit

Në mbledhjen e Këshilli të Sigurisë në Prizren, është raportuar edhe për trajtimin e Koronavirusit.Nga Policia e Kosovës, Departamenti për kufi thanë se të gjitha pikat kufitare janë duke u […]

Prishet koalicioni LVV – LDK në Prizren

Në një konferencë për media, kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka, pas votimit të kryesuesit të ri të Kuvendit nga PDK Sulltan Badalli, dhe mospërkrahjes së LDK- së për kandidatin e […]