01-08-2021

Prizren

Baldedaj (AAK): Cilin rol duhet ta luajmë ne kur kryetari i Prizrenit nuk vije në seanca e më pas na ofendon

Asamblisti i Partisë Demokratike të Kosovës në Prizren, Ilir Baldedaj, ka folur për debatin e sotëm që ndodhi në sallën e Kuvendit Komunal të kësaj komune për votimin e Planit […]

Haskuka sërish kritika kuvendarëve opozitar

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka sërish ka hedhur kritika në adresë të kuvendarëve të opozitës. Ai këtë sërish e bëri përmes një postimi në “facebook” pas mbledhjes së […]

Kuvendari Quni kritika zyrtarëve komunal të Prizrenit për shpërlarjen e rreth 30 mijë eurove për “Karantinën” në Nashec

Anëtari i Kuvendit Komunal (KK) të Prizrenit nga Nisma Socialdemokrate, Shukri Quni, ka kritikuar zyrtarët e lartë të Komunës së Prizrenit për keqpërdorime në rastin e Karantinës së paralajmëruar në […]

Paraburgim prizrenasit, kontrabandoi cigare pa banderola në vlerë afër 8 mijë euro

Një qytetari nga Prizreni i është shqiptuar masa e paraburgimit prej një muaji nga gjykata e këtij qyteti pasi që i njëjti me datën 20 korrik kishte kontrabanduar cigare në […]

Prizren: Burgim dhe gjobë të akuzuarve për falsifikim të diplomave

Gjykata Themelore në Prizren përmes një komunikate për medie ka njoftuar se  – Departamenti i Përgjithshëm (gjyqtari Refki Piraj) ka shpallur aktgjykim dënues, ndaj të akuzuarve   M.H.,  F.Xh.,  B.A., dhe  […]

Vdes gruaja që u aksidentua para 5 ditësh në fshatin Serbicë të Prizrenit

Një femër ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë trafiku që ndodhi ditë më parë në fshatin Serbicë të Prizrenit. Aksidenti kishte ndodhur me datën 18 korrik […]

Kontrabandoi sirianë nga Shqipëria në Kosovë, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në pikë kalimin kufitar në Vërmicë.I njëjti u arrestua pasi që në veturën e tij janë gjetur tre Sirian (refugjat), që dyshohet që […]

Turistët nga Arabia Saudite kënaqen në Prizren për Bajram

Përveç shumë mërgimtarëve, për Kurban Bajram në Prizren kanë ardhë edhe turistë nga Arabia Saudite. Disa kanë udhëtuar thjesht për vizitë, teksa po u pëlqen atmosfera e Bajramit, por edhe […]

Prizren: Urimet e Bajramit për harmoni, solidaritet si dhe tejkalimin e pandemisë!

Zyrtarët komunal si dhe përfaqësues  të subjekteve politike të Prizrenit, kanë uruar qytetarët e besimtarët islam për festën e Bajramit të Kurbanit, transmeton “GazetaePrizrenit.net”. Në urimin e kryetarit të Komunës […]

Pajtohen dy familje nga Prizreni, në prag të festës së Bajramit

Ndonëse janë pakësua, rastet e hasmërisë mes  familjeve shqiptare ende janë të pranishme. Megjithatë me ndërhyrjen e veprimtarëve kombëtar ato kanë gjetur forcë për pajtim. Kjo ndodhi në prag të […]