15-07-2024

Prizren

Prizren: Arrestohet një personi i kërkuar nga gjykata, dërgohet në burg

Në Prizren është arrestuar i dënuari G.K., 34 vjeçar, m/sh/k, ndaj të cilit Gjykata Themelore në Prizren kishte lëshuar Urdhëresat, Ai ishte i kërkuar me urdhëresë gjyqësore nga Gjykata Themelore ne Prizren, për veprën penale ‘Detyrim’’, “Mashtrimi “ si dhe raste tjera, përcjell Gazeta e Prizrenit. Pas arrestimit dhe përfundimit të procedurave policore, sipas urdhëresave […]

Çka tregoi në praktikë proklamata “Menaxher me diplomë nga Obama” në Prizren? – 1

Portali “Gazeta e Prizrenit” është munduar t’i zbërthejë karakteristikat trivjeçare në pushtet, të proklamatës parazgjedhore  “Menaxher me diplomë nga Obama”? 1.  Ta punësosh djalin 2.  Ta punësosh renë 3.  Të jesh mosmirënjohës  i madh 4.  Të deklarohesh për parime të forta, por “punët qysh t’ vijnë” 5. Të lejosh të të manipulojnë në moshën e […]

Prizren: Vdekja e 26-vjeçarit që u ther me thikë, arrestohet edhe një i dyshuar

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin e dytë në lidhje me vdekjen e 26-vjeçarit të therur me thikë në Prizren. Siç thuhet në njoftimin e Policisë, arrestimi i tij është bërë me dyshimin se i njëjtit ka qenë i përfshirë për “Lëndim i rëndë trupor” “Mosdhënia e ndihmës”, si dhe “Moslajmërimi i veprave penale […]

Vrasja me thikë e Auronit, arrestohet një turk në Prizren

Auron Thaqi, 26-vjeç, vdiq të dielën në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës pasi lëndimeve që mori nga therja me thikë në Prizren. Auroni dyshohet se pasi është therur me thikë është hedhur në rrugë nga një veturë në levizje. Policia ka nisur hetimet intenzive për të zbardhur rrethanat që quan deri të vrasja ndërsa në […]

Vdes 26-vjeçari që u ther me thikë në Prizren

Vdiq personi i therur në lagjen Bazhdarhane, që ishte gjetur i shtrirë në tokë. Siç ka raportuar Gazeta e Prizrenit viktima ishte gjetur mbrëmë,  i shtrirë në një skaj të rrugës te rrethrrotullimi dhe dyshohet se ishte i plagosur me thikë. Viktima është Auron Thaqi, 26-vjeçar. Rastin e konfirmoi për Gazetën e Prizrenit, zëdhënësi rajonal i […]

“Oda e Prizrenit” Komuna injoron financiarisht Panairin më të madh artizanal në Kosovë

Komunikata pa ndërhyrje nga shoqata “Oda e Prizrenit”: Panairi më i madhë në Kosovë i artizanatit pa asnjë mbështetje nga Komuna “qytet me traditë Zejtarësh ” Me fonde publike duhet të mbështeten projektet që kanë karakter zhvillimin ekonomik të qytetit. Është pakuptim për çdo aktivitet të jen perfitues OJQ- të që janë regjistru nga të […]

Viktima e aksidentit fatal është karikaturisti i njohur në Prizren

Personi i cili vdiq mbrm si pasoj e një aksidenti q ndodhi në Prizren, për të cilin raportoi Gazeta e Prizrenit, ishte duke udhtuar me biçiklist. Njoftohet se vitkima e aksidentit është karikaturisti Abdul Zeman. Aksidenti ndodhi rreth orës 17:40,  kur një automjet ka goditi biçiklistin 64 vjeçar në rrugën “Ekrem Rexha”. Referuar Policisë, Viktima […]

Ky është i riu që u ther me thikë dhe u hodh nga vetura në qendër të Prizrenit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë pas mesnatës në lagjen ‘Bazhdarhane’ afër picerisë “Linda” në Prizren, ku një person është therur me thikë nga persona të panjohur. Gazeta10 mëson se viktima është Auron Thaçi. Sipas burimeve viktima pas therjes është hedhur nga vetura në qendër të Prizrenit. Referuar mjekëve gjendja e tij është e […]

Një person gjendet në rrugë, dyshohet se dikush e theri dhe e hodhi nga vetura

Policia ka njoftuar se një person është dërguar në spitalin e Prizrenit në gjendje të rëndë shëndetësore. Ai është gjetur i shtrirë në rrugë, i sulmuar me thikë nga persona të paidentifikuar. Sipas policisë ata e kanë sulmuar, e kanë hedhur nga vetura në rrugë dhe më pas janë larguar. “LËNDIM I RËNDË TRUPOR- Lagja […]

Prizren: Viktima e aksidentit fatal, një biçiklist

Personi i cili mbeti i vdekur nga një aksident në Prizren, për të cilin raportoi më herët Gazeta e Prizrenit është një biçiklist. Referuar Policisë, aksidenti ndodhi rreth orës 17:40,  kur një automjet ka goditi biçiklistin 64 vjeçar në rrugën “Ekrem Rexha”. Viktima është dërguar në emergjencën e Prizrenit, por për shkak të plagëve ai […]