01-12-2021

Prizren

Çfarë risish sollën zgjedhjet lokale në rajonin e Prizrenit?

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve për rundin e dytë për kryetar të komunave, për 20 komuna. Me përjashtim të Dragashit, në komunat tjera të rajonit […]

27.689 vota në total janë për kryetarin Shaqir Totaj

Në Qendrën e numërimit të Rezultateve ka përfunduar procesi i votave me kusht në të gjitha komunat e Kosovës. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi për indeksOnline, bëri të ditur se […]

Zbulohet plani i hajnave pasi dështuan të vjedhin në argjendarinë në Prizren, ja si ranë në duart e policisë

Tre personat e prangosur për tentim-grabitjen në një argjendari në Prizren dhe plagosjen e dy personave të hënën mbrëma, janë nga rajoni i Prishtinës dhe kanë të kaluar kriminale, tha […]

Prizren: Ishte nën arrest shtëpiak, 18-vjeçari ushtron dhunë në familje, kërcënon me thikë policët

Me datë 17 nëntor 2021, rreth orës 17:10, policia kishte pranuar informacion se në rrugën “Xhavit Bajraktari” në Prizren, një i dyshimtë i cili ishte në arrest shtëpiak me urdhër […]

Video e rrallë: Kështu dukej Prizreni para 50 vitesh

Një video nga Prizreni i vitit 1971 po qarkulllon nëpër rrjete sociale. Përmes këtyre pamjeve, tregohet se si ka qenë qyteti para 50 vitesh, raporton Express. Ajo që bie më […]

Shaqir Totaj: Haskuka ende s’ma ka uruar fitoren

Kryetari i sapo zgjedhur i Prizrenit, Shaqir Totaj ka thënë se kundër kandidati i tij, dhe ish-kryetari, Mytaher Haskuka ende nuk e ka uruar atë për fitoren, por se ka […]

Haxhi Avdyli tregon se çka ndikoi në humbjen e Haskukës në Prizren

Deputeti i Listës “Guxo”, Haxhi Avdyli, ka thënë sot se “disa rugosvistë dhe po ashtu aktivistë të LVV-së” janë dy grupacionet politike që bashkëpunuan me koalicionin PDK-AAK-NISMA, për ta mposhtur […]

Grabitet një argjendari, plagosen babë e birë në Prizren

Para pak minutash, në një argjendari në rrugën “Adem Jashari” në Prizren, gjatë tentimit për të kryer grabitje, tre të dyshuar kanë plagosur me armë zjarri pronarin dhe djalin e […]

Zafa: Urime Shaqë!

Urime Shaqë, Tregoni Glaukit se ka çel Zafiri, mirpo përfundimishtë është mshelën logjika politike rankoviqiane dhe shërbëtorve si ai të kësaj politike në Prizren. Ndryshimin në Prizren ja dedikojm mikut […]

EXIT POLL-i i prezantuar në Klan Kosova: Shaqir Totaj i PDK-së e fiton Prizrenin

Shaqir Totaj i PDK-së ka fituar Prizrenin me 50.60 përqind, sipas EXIT POLL-it të prezantuar në Klan Kosova. Ndërkaq, Mytaher Haskuka i Vetëvendosjes ka 49.40 përqind, njofton Klan Kosova. Ky […]