30-07-2021

11 persona arrestohen në Korishë të Prizrenit

Policia ka raportuar për arrestimin e 11 personave në fshatin Korishë, shkruan “GazetaePrizrenit.net”.

Sipas policisë, arrestimi është bërë për mosveprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë.

“Korishë -21:05  Raportohet se në një lokal janë takuar 11 meshkuj kosovar të cilët kanë rënë ndeshe me vendimin e Qeverise dhe Ministrisë se Shëndetësisë”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.  /GazetaePrizrenit.net /

Asnjë koment

Comments are closed.