05-12-2020

11 të infektuarit e rinj me Covid-19 nga rajoni i Prizrenit janë nga këto vendbanime

Edhe sot janë raportuar shifra të larta të të prekurve me Covid-19 në Kosovë, pasi nga 491 mostra të testuara, 193 presona kanë rezultuar pozitiv.

Gjatë këtyre 24 orëve në Prizren, dolën 11 të infektuar, shumica prej të cilëve apo 10 persona janë në Prizren, ndërsa 1 në fshatin Krajk të Hasit, transmeton Gazeta e Prizrenit.

Numri total i rasteve pozitive është 10.988 raste nga 42.627 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 373 raste të vdekjes.

Po ashtu edhe nga lokalitetet e rajonit tonë, si Suhareka, Rahoveci, e të tjera, sot janë disa raste, të cilat i keni në tabelën e paraqitur. /GazetaePrizrenit. net

Asnjë koment

Comments are closed.