16-10-2021

5 të vdekur me Covid19 dhe 160 raste të reja

Në 24 orët e fundit kanë vdekur pesë persona dhe janë konfirmuar 160 raste të reja me koronavirus.

Konfirmimi i këtyre rasteve ka ardhur pas testimit të mbi mostrave.

22 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 16.339 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.210.128 doza të vaksinës.

Asnjë koment

Comments are closed.