22-05-2024

Arrestohet Xhevdet Selimi, i kërkuari për gjuajtjen në tregun e kafshëve në Prizren

Policia e Kosovës e ka arrestuar sot Xhevdet Selimin, personin e shpallur në kërkim për hudhjen e një granatë dorë më tregun e kafshëve në Prizren.

Incidenti kishte ndodhur të martën që lamë pas.

“Me datën 27.11.2023 hetues policor nga sektori rajonale i hetimeve Prizren përmes rrugëve operacionale dhe falë bashkëpunimit me media dhe qytetarë ka arritur që të lokalizoj dhe arrestoj të dyshuarin XHEVDET Shaban SELIMI i lindur me 23.03.1986 fshati Uglar/ Gjilan ndaj të cilit prokurori i shtetit ka lëshuar masën e ndalimit për 48 orë.
Me këtë rast Drejtoria Rajonale e Policisë Prizren falënderon mediat dhe qytetarët për bashkëpunim” thuhet në njoftimin e policisë./

Asnjë koment

Comments are closed.