04-10-2023

A do të tërhiqet Benzema nga Kupa e Botës?

Sipas informacioneve të fundit nga Le Parisien, të konfirmuara në proces nga RMC Sport, Karim Benzema do të tërhiqet nga Kupa e Botës ende pa nisur.

Pasi kaloi provimet mbrëmjen e kësaj të shtune në spitalin Aspetar në Doha, francezi çaloi me kokën ulur.

Përfundimet mjekësore do ta detyronin francezin të tërhiqej nga Kupa e Botës në Katar.

Në të vërtetë, sulmuesi vuan nga një çarje në kofshën e majtë, sipas shpjegimeve dhe vërejtjeve të një burimi pranë bluve të raportuar nga e përditshmja franceze, në çdo rast, ky do të ishte një lajm shumë i keq për skuadrën franceze dhe trajnerin e saj Didier Deschamps, vetëm pak ditë para ndeshjes ndaj Australisë për grupin D të këtij Botërori. /abcnews.al/

Asnjë koment

Comments are closed.