17-09-2021

Aeroporti i Frankfurtit publikon statistikat e testeve PCR, shumica e të infektuarve nga Kosova, Maroko dhe Polonia

Aeroporti i Frankfurtit ka publikuar statistikat e testeve PCR të bëra.

Sipas televizionit polak “TVN24”, shumica e personave që kanë rezultuar pozitiv ishin nga Kosova, Maroko dhe Polonia.

Nga testet e bëra del që 4.97% e të infektuarve janë nga Maroko dhe 4.70% janë nga Kosova.

Këto të dhëna janë marrë nga data 15 korrik deri me 1 dhjetor./Indeksonline

Asnjë koment

Comments are closed.