30-05-2024

“Afrohu atdheut jo Vuçiçit. Kombi digjet qeveritë krihen”/ Çfarë po ndodh në rrugët e Tiranës

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev do të qëndrojnë në Tiranë për të qenë të pranishëm dhe zhvilluar atë që njihet si takimi i “mini-shengenit ballkanik”.

Kësaj here Rama, Vuçiç dhe Zaev po takohen në Tiranë. Ndërkohë sot në orën 19:00, Rama së bashku me delegacionet pjesëmarrëse do të jenë të pranishëm në Parkun Olimpik.

Nga ana tjetër Lëvizja VV në Tiranë paralel me takimin po organizon një tubim në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’./TopChannel

Asnjë koment

Comments are closed.