20-01-2021

Aksident në Rogovë të Hasit, lëndohet vozitësi

Një aksident trafiku ka ndodhur mes dy veturave në fshatin Rogovë të Hasit, ku për pasojë një person është lënduar.

“Sot rreth orës 14:00, Në fshatin Rogovë ka ndodh aksident trafiku në mes dy veturave të cilat ishin duke lëvizur në drejtim të fshatit Romajë, ku gjatë tejkalimit vozitësi ka humbur kontrollën mbi automjetin e tij dhe del nga rruga duke goditur shtyllën elektrike të betonit, ndërsa dëmton veturën të cilën kishte qenë duke e tejkaluar”, ka bërë të ditur për IndeksOnline, zëdhënësi i Policisë së Gjakovës, Nysret Gjyrkaj.

Ai ka thënë se nga ky aksident ka pësuar lëndime të rënda (frakturë në këmbë) shkaktari i aksidentit.

Lexo edhe:

Pamje nga reshjet në Has, Drini fryhet si rrallëherë

Asnjë koment

Comments are closed.