04-10-2023

Aksion në Prizren: Arrestohet dilleri i drogës, Policia ia bastis shtëpinë – gjejnë  doza me marihuanë

Abuzimi me substanca narkotike nga të rinjtë mbetet një shqetësim i madh në shoqërinë kosovare. Varësia nga droga sa vjen e shtohet dhe kjo dëshmohet çdo ditë me kapjen dhe arrestimin e dhjetëra personave konsumues e shpërndarës të substancave narkotike. Një aksion i tillë është zhvilluar edhe gjatë ditës së djeshme në Prizren, ku Policia ka arrestuar një person, raporton Gazeta Sinjali

Burimet brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se i dyshuari është arrestuar në rrugën “Engjëll Berisha”, ku Policia fillimisht ndaloi një të ri, i cili u bë ‘sebep’ që të zbulohej kush është dilleri.

Sinjali mëson se bëhet fjalë për të dyshuarin S.K., i cili tashmë ndodhet nën masën e ndalimit policor, nën dyshimin për shitblerje dhe shpërndarje të substancave narkotike.

Me rastin e kontrollit pasi i dyshuari u ndalua, Policia i ka gjetur një sasi të narkotikëve, si dhe një mjet të mprehtë.

Të njëjtat burime thonë se pas arrestimit, njësitë policore kanë kryer edhe bastisje në shtëpinë e tij, ku kanë gjetur disa qese me mbi 60 doza të marihuanës, që janë sekuestruar edhe me provat e tjera.

Pas përfundimit të proceduarve policore, ndaj tij është nxjerrë aktvendim për ndalim prej 48 orësh nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e substancave narkotike, psikotrope ose analoge.”

SHPALLJE:

SHITET SHTËPIA në Prizren
Shtëpia ndodhet në rrugën “Faredin Hoti” (ish- rruga e Red Bullit)

Ka dy kate ( e mobiluar ) me orientim nga lindja. Sipërfaqja 2 ari.

Kati I ka kuzhinë e sallon – 1 dhomë, banjë dhe këndin nënshkallë.
Kati II ka 3 dhoma, banjë, dy ballkone.
Ka dy hyrje, mund të ndahet në kate të veçanta, si dy banesa.
Ka shkallë normale për tavan, që ka dritare dhe ballkon.
Shtëpia ka 3 ballkone dhe një terasë, të gjitha të rregulluara me qeramikë.
Ka garazh dhe kuzhinë verore. Ka dokumente të rregullta.

Çmimi sipas marrëveshjes. Tel: +383 44 230 330

Asnjë koment

Comments are closed.