03-06-2020

Ambasadori austriak Pfandler viziton gjimnazin ”Gjon Buzuku” në Prizren (FOTO)

Në gjimnazin ”Gjon Buzuku” në Prizren, sot ka qëndruar  për një vizitë ambasadori i Austrisë në Kosovë, Gernot Pfandler.

Në kuadër të aktiviteteve të diplomatëve evropian “EU Teach a Day” me nxënësit e kësaj vatre të diturisë është zhvilluar një bisedë e hapur dhe inkurajuese rreth mundësive për të rinj,  kryesisht rreth arsimimit në Evropë./GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.