19-06-2024

Amerikanët recitojnë vargjet më të bukura për gjuhën shqipe

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Poezisë ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka festuar duke recituar vargjet e disa prej poetëve më të njohur të Shqipërisë.

Në video shfaqen disa punonjës të ambasadës, por edhe vetë ambasadori Donald Lu, duke recituar disa prej vargjeve më të dashura për shqiptarët.

Andon Zako Çajupi – “Mëmëdheu”, Ndre Mjeda – “Gjuha shqype”, Aleksandër Stavre Drenova, Asdreni – “Sa të dua o Shqiprëri” si dhe Naim Frashëri – “Gjuha jonë”, janë përzgjedhja e tyre./ KultPlus.com

Asnjë koment

Comments are closed.