13-07-2024

Arrestohen tre persona në Suharekë, sulmuan fizikisht dhe dhu’nuan një femër

Policia njoftoi se ka arrestuar tre persona në Suharekë, pasi të njëjtit dyshohen se kishin sulmuar fizikisht e më pas dhunuar një femër.

Dy janë arrestuar, ndërsa njëri është liruar.

“Viktima femër kosovare ka raportuar se është sulmuar fizikisht dhe dhunuar nga dy persona të panjohur. Viktima është dërguar për ekzaminim mjekësor, ndërsa lidhur me rastin janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë dhe me vendim të prokurorit, pas intervistimit dy prej tyre janë dërguar në mbajtje ndërsa i dyshuari tjetër është liruar”, thuhet në raportin e PK-së

Asnjë koment

Comments are closed.