28-09-2022

Arrestohet në Merdare i kërkuari me urdhërarrest ndërkombëtar

Në pikën kufitare në Merdare është arrestuar personi që po kërkohej me urdhërarrest ndërkombëtar.

I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë.


“ARRESTIM I PERSONIT TË KËRKUAR ME URDHËR ARREST NDËRKOMBËTAR/PKK. Merdare, 08.07.2022 – 21:05. Është arrestuar në pikën kufitare i kërkuari mashkull kosovar në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar dhe me urdhër të prokurorit kujdestar dërgohet në mbajtje për 48 orë”, thuhet në raportin 24-orësh.

Asnjë koment

Comments are closed.