12-07-2020

Arrihet marrëveshja LDK-NISMA

Kreu i Nisma-s, Fatmir Limaj, pas takimit me Isa Mustafën në konferencë ka thënë se sot është nënshkruar marrëveshja LDK-NISMA.

Limaj ka thënë se Nisma do të ketë dy ministry dhe zëvendëskryeministrin, por nuk tregoi emrat, shkruan IndeksOnline.

“Ne sot së bashku me kryetarin e LDK-së dhe kandidatin për kryeministër kemi arritur marrëveshjen e koalicionit.

Kosova ka nevojë për nëj Qeveria që e mbikëqyr parlamentin e Kosovës dhe një Qeveria e cila mund të funsksionoj sipas ligjeve dhe rendit, gjë që ka munguar tash e sa kohë.

Ne si NISMË së bashku me LDK kemi nënshkruar marrëveshjen.

Do të del marrëveshja e shihni në publik. NISMA ka qenë më e interesuar që të jepin një mundësi Qeverisë.

Nisma do të ketë dy ministri dhe zëvëndëskryeministrin”, ka thënë Limaj./IndeksOnline/

Asnjë koment

Comments are closed.