28-05-2020

Asnjë befasi për koalicionet

Ka mbaruar afati për dorëzimin e koalicioneve parazgjedhore në KQZ.

Ashtu edhe siç pritej, nuk pati ndonjë befasi në minutat e fundit, shkruan Indeksonline.

Vetëm katër palë koalicione u dorëzuan në KQZ.

Të parët që e dorëzuan ishin koalicioni “VAKAT” që përbehet nga partitë boshnjake.

Pastaj, AAK-PSD dorëzuan koalicionet. Pas tyre, Nisma-AKR dhe Partia e Drejtësisë dorëzuan koalicionin.

Në fund dy partitë serbe PDS dhe NPA dorëzuan dokumentet për koalicion.

Edhe pse pritej që tri partitë e vogla Alternativa, Lëvizja për Bashkim dhe Partia Fjala, të krijojnë koalicione nuk ndodhi.

Te tri partitë pritet të shkojnë vetë në zgjedhje.

Asnjë koment

Comments are closed.