02-10-2022

“Baba Hashim bën pazare, i biri harxhon pare”, grafit në muret e UP-së

Ky është një slogan i shkruar në muret e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Autori i këtij slogani nuk dihet, megjithatë ajo që dihet është se subjektet opozitare e kundërshtojnë presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi për kryenegociator në dialogun me Serbinë.

Madje nuk kanë munguar as akuzat se Thaçi po bën pazare në dëm të Kosovës, shkruan “Zeri.info”

Ndërsa, ky slogan duket se ndërlidhet me këtë çështje dhe me jetën luksoze të Endrit Thaçit, djalit të presidentit, i cili kohë pas kohe publikon fotografi nga pushimet në vende të ndryshme.

Ndërkaq, Indeksonline ka publikuar edhe këtë foto:

Asnjë koment

Comments are closed.