18-02-2020

Prizren

Prizren: Arrestohet për publikimin e fotove të një femre

Një person është arrestuar pasi ka publikuar foto të një femre në Prizren. I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit i njëjti është dërguar në mbajtje./koha.net/

Prizren: Orientohet shpenzimi i mbi 2.2 milion eurove nga hyrat vetanake

Kuvendi Komunal (KK) i Prizrenit, të enjten do të shqyrtojë propozim-vendimin për bartjen e mjeteve të pa shpenzuara nga të hyrat vetanake përgjatë viteve 2016-2017 për vitin në vijim, në […]

Prizreni inspektohet për ndërtimet (VIDEO)

Inspektorët nga Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit hapësirorë do të qendrojnë të mërkurën në Prizren. Klan Kosovës i ëhstë konfirmuar se në vizitë në Drejtorinë e Urbanizimit, ata kanë për […]

Landovicë: Shembja e dheut rrezikon shtëpitë (video)

Fshati Landovicë në Komunën e Prishtinës konsiderohet si zonë e ndjeshme ku vazhdimisht ka shembje të dheut. Komuna vitin e kaluar kishte investuar me ndërtimin e mureve mbrojtës në disa […]

Paralajmërohet shënim madhështor i 140 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

140 vjetori i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, sivjet do të shënohet në mënyrë madhështore, ndërsa pos autoriteteve më të larta të Shqipërisë e Kosovës, pritet të marrin pjesë edhe ata […]

Prizren: Prokurori kërkon dënimin e tre zyrtarëve të AUV-it, ndërsa mbrojtja lirimin

Prokurori Mehdi Sefa, gjatë dhënies së fjalës përfundimtare të tij, ka kërkuar nga trupi gjykues që zyrtarët e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë(AUV), Ismet Fejzullahu, Sabedin Kadriu dhe Nedime Kalenderi-Krasniqi, […]

Tre të arrestuar për vjedhje nga veturat nëpër qendra tregtare

Tre persona me inicialet E. K, A. E dhe A. K. janë arrestuar nga policia, si të dyshuar për vjedhje, kryesisht thyerje të automjeteve, veçanërisht në parkingjet e objekteve tregtare. […]

Inspektorati prizrenas ndalon ndërtimin pa leje të dy objekteve

Në dy raste të ndara janë ndaluar së ndërtuari  dy objekte pa leje në Prizren. Sipas inspektoratit prizrenas, intervenimet kanë ndodhur javën që lamë pas, ndërsa njëri nga objektet ka […]

VAJZAT PRIZRENASE INTERESOHEN PËR TË DREJTAT E TYRE DHE KOHËZGJATJEN E BURGUT PËR TË MITUR

Të drejtat e fëmijëve, sidomos të femrave si dhe kohëzgjatja e dënimit me burg për të miturit, kanë qenë ndër më kryesoret për të cilat janë interesuar anëtaret e Asamblesë […]

A DO TË FILLOJË RREGULLIMI I RRUGËS “ LIMAN SHALA” TË LAGJES “ BAJRAM CURRI”? (VIDEO) (video)

Banorëve të rrugës “ Liman Shala” të lagjes “ Bajram Curri”, më në fund pritet që të iu gjendet zgjidhje për rregullimin e rrugës. Punimet edhe pse me një intensitet […]