27-09-2021

Prizren

Prizren: Prokuroria kërkon dënimin e të akuzuarit për kanosjen e prokurorit, Besim Susuri, ndërsa mbrojtja lirimin

Prokurori Ismet Tofaj, gjatë fjalës së tij përfundimtare, në rastin ndaj të akuzuarit Eshref Qafleshi, i cili akuzohet për kanosje ndaj prokurorit Besim Susuri, ka kërkuar që i akuzuari të […]

Haradinaj: Kampi gjerman do të jetë një “Bondsteel” për Prizrenin

Kryeministri Haradinaj e ka vlerësuar kampin ushtarak  gjerman të KFOR-it, një lloj sikur kampin amerikan  “Bondsteel”, sa i përket zhvillimit ekonomik të Prizrenit, për shkak së aty parashihet të hapen […]

Sot në Prizren

Ngjarjet e paralajmëruara për sot: 28 prill 2018: Ora 10:00 Hapja solemne e panairit të prodhimeve vendore. Sheshi i Lidhjes së Prizrenit. Ora: 13:30 Kryetari i Komunës së Prizrenit,  Mytaher […]

Avdyli i “Lirisë”: Gjilanasit në Prizren vetëm si turistë, pikët mbeten këtu

Njëri ndër futbollistët që ka formën më stabile, e që luan në mbrojtje dhe mesfushë, Florent Avdyli ka paralajmëruar skuadrën e Gjilanit, për ndeshjen e të shtunës në Prizren. “Gjilani […]

Akuzë për një serb, dyshohet për vrasjet në Krushë të Vogël

Prokuroria Speciale ka ngritur sot aktakuzë për krime lufte ndaj një serbi, i cili po pretendohet se ka qenë pjesëtar i forcave policore rezervë apo forcave paramilitare serbe në fshatin […]

Deputetët prizrenas: çështjet politike po shmangin problemet e qytetarëve

Prizrenasit nuk kanë treguar ndonjë interesim për takim me deputetet e Kuvendit të Kosovës, shumica nga Prizreni dhe rajoni. Pak sosh kanë marrë pjesë, në takimin e organizuar drejtpërdrejt me […]

NXËNËSIT E QENDRËS BURIMORE “ NËNË TEREZA”, VIZITUAN DREJTORINË RAJONALE TË POLICISË NË PRIZREN

Drejtorinë Rajonale të Policisë në Prizren, e kanë vizituar nxënësit e Qendrës Burimore “ Nënë Tereza”, të cilët janë informuar për punët në këtë institucion të rëndësishëm. Zëdhënësi i Drejtorisë […]

Në 63 vjetorin e punës, shkolla “Emin Duraku” numëron sukseset

Në shënimin e 63 vjetorit të shkollës fillore dhe të mesme të ulët “Emin Duraku” në  Prizren, drejtuesit e shkollës, por edhe prindërit vlerësuan punën dhe sukseset e kësaj vatre […]

Festivali folklorik “Hasi jehon” mbahet nga 3 deri më 5 maj

Për herë të 29 me radhë fillimmaji, në Gjonaj të Hasit, i mbledh ansamblet folklorike të gjithë gjeografisë shqiptare, në Festivalin “Hasi jehon”, për ta shndërruar këtë eveniment kulturor, në […]

Prizren: Nga një shkollë po shuhet çdo vit

Pothuajse nga një shkollë është shuar brenda dy vjetësh në Komunën e Prizrenit, për shkak të rënies së numrit të nxënësve. Krahasuar me vitin paraprak, gjatë vitit shkollor 2017/18 numri […]