04-10-2023

Qendrore

Prizren: Dënime me burgim për rastin e rrënimit të aneksit “Abi Qarshia”

Gjykata themelore e Prizrenit, gjatë ditës së sotme  ka shpallur aktgjykim dënues ndaj dy (2) të akuzuarve, dhe aktgjykim lirues ndaj katër (4) të akuzuarve, për veprën penale keqpërdorim i […]

Prizreni në atmosferë për ndërrimin e viteve

Prizreni duket në një atmosferë festive, në prag të ndërrimit të viteve. Në orët e mbrëmjes shihen disa qytetarë, të cilët bëjnë edhe furnizimet e fundit me gjësendet e mbetura. […]

Sot, bëhet konstituimi i përbërjes së re të Kuvendit të Prizrenit

Sot, bëhet konstituimi i përbërjes së re të Kuvendit Komunal (KK) të Prizrenit, të dalë nga zgjedhjet e fundit lokale, shkruan Gazeta e Prizrenit. Në seancën solemne, që është paraparë […]

Javën e ardhme konstituimi i përbërjes së re të Kuvendit të Prizrenit, ja kush pritet ta udhëheqë mbledhjen

Përbërja e re e Kuvendit Komunal (KK) të Prizrenit, e dalë nga zgjedhjet e fundit lokale, është paraparë të mblidhet, të premten, më 10 dhjetor. Në seancën solemne, pos kreut […]

Kështu do të jetë përbërja e re e Kuvendit të Prizrenit, me nëntë parti

Mbështetur në rezultatet e publikuara nga KQZ, nga numërimi i 97 % të votave, apo 214 vendvotimeve, del se numrin më të madh të votave në Prizren e ka marrë […]

Shaqir Totaj i PDK-së del i pari në Prizren pa votat e subjekteve në koalicion të VV-së

Mbështetur në  votat e subjekteve bazë, përjashtuar votat e subjekteve në koalicion, kandidati i PDK-së për kryetar të Komunës në Prizren, Shaqir Totaj ka marrë më shumë vota se sa […]

Caktohet data e mbajtjes së balotazhit për zgjedhjet lokale

Gjashtë ditë na ndajnë nga zgjedhjet lokale të cilat do të mbahen këtë të diele. Nëse asnjë nga kandidatët për kryetar të komunave nuk fiton më 50%+1 të votave, atëherë […]

Vdes 18 vjeçari që u lëndua nga rrëzimi i lisit mbi Marash të Prizrenit

Ka ndërruar jetë djaloshi 18 vjeçar E.Sh nga Prizreni, që pësoi lëndime nga rrëzimi i një lisi mbi Marash. Lexo edhe: Auditori i gjen mangësi Komunës së Prizrenit në projektin […]

Kapen rreth nëntë kilogramë substancë narkotike në Vërmicë, dyshohet të jetë kokainë

Gjatë natës së mbrëmshme, Policia ka konfiskuar rreth nëntë kilogramë substancë narkotike që dyshohen të jetë e llojit kokainë, si dhe janë arrestuar dy persona të dyshuar në pikë-kalimin kufitar […]

Auditori i gjen mangësi Komunës së Prizrenit në projektin e shtigjeve për biçiklistë

Zyra Kombëtare e Auditorit (ZKA) ka gjetur se në projektin “Rregullimi i shtigjeve për biçikletë Downhill” në vlerë afro 9. 000 euro,  Komuna e Prizrenit nuk e kishte hartuar projektin […]