30-07-2021

Uncategorized

Nga sot banorët e Prishtinës paguajnë për parking, mësoni çmimet sipas zonave

Nga sot në Prishtinë nis zbatimi i projektit të menaxhimit të parkingjeve publike dhe pagesa për çdo makinë në hapësirat që janë të shënjuara në rrugë. Kështu ka bërë të […]

Kelmendi pas aderimit në PDK: Nuk largohem kur vendi ka nevojë, sidomos në mungesë fizike të Veselit dhe Thaçit

Biznesmeni Ramiz Kelmendi ka reaguar pas aderimit në PDK duke thënë se nuk largohet asnjëherë nga asnjë proces, kur vendi dhe PDK ka nevojë, në një periudhë mungese fizike të […]

A do të shkrihet Nisma në PDK? Flet Limaj

Kryetari i Nismës Fatmir Limaj ka thënë në emisionin Pressing në T7 nëse do të shkrihet subjekti i tij brenda PDK’së në një listë zgjedhore. Një koalicion mes këtyre dy […]

“Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit”

Analisti Ramush Tahiri mendon se Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 10 shkurtit. Kjo pasi në KQZ ka përfunduar afati për deklarimin e koalicioneve, duke lidhur […]

Qeveria këtë javë pritet të vendosë kur do të shpërndahen mjetet e rimëkëmbjes ekonomike

Qeveria në detyrë e Kosovës brenda kësaj jave pritet që të marrë një vendim lidhur me shpërndarjen e mjeteve të parapara në buxhetin e këtij viti për rimëkëmbje ekonomike. Kështu […]

Arrihet marrëveshja e koalicionit LDK-AKR, këto janë detajet

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje. Në bazë të së njëjtës, AKR do të garojë në listën zgjedhore të LDK-së me 10 kandidatë. Këtë […]

Nuk ka koalicion me NISMAn, PDK hyn e vetme në zgjedhje

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), ka vendosur që në zgjedhjet e 14 shkurtit të garojë e vetme si subjekt politik, pra pa koalicione parazgjedhore. Edhe pse u diskutua se mes […]

Blerim Latifi porosi për Luljeta Aliun, i tregon çka është Kraleva për banorët e Drenicës

Filozofi Blerim Latifi është përfshirë në debatin për Kralevën, duke thënë se emri Kralevë në Skenderaj ka të njejtën domethënie si Holokausti. Në një shkrim në Facebook, Latifi e ka […]

Njoftim i rëndësishëm për të gjithë pensionistët e Kosovës

Të gjithë pensionistët, veteranët dhe përfituesit e tjerë të skemave të kategorive të dala nga lufta, bazuar në situatën me Covid 19 me qëllim të ruajtjes së shëndetit është shtyrë […]

Përforcime, masa shtesë në Washington në përgatitje për inaugurimin e Biden

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të rrinë […]