27-01-2021

Uncategorized

Ora do të ndryshojë

Akrepat do të kthehen përsëri për një orë prapa. Gjithmonë në natën ndërmjet të shtunës dhe të dielës fillon periudha e ndryshimit të orës, duke lëvizur akrepat para ose prapa […]

Replikë me një mik akademik: Ja pse na duhen zgjedhjet në Kosovë!

Nga Lisen Bashkurti Një mik i kahershëm imi dhe akademik i nderuar, ndoshta nga dëshpërimi, këto ditë bëri një postim në profilin e tij me mesazhin…“Ç’na duhen zgjedhjet në Kosovë?” Me […]

Horoskopi sot

Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga noa.al i shërbimit astrologjik. Dashi […]

I akuzuari pranon fajësinë se në vitin 2017 e kishte vjedhur një shishe alkooli

I akuzuari Armend Gashi, në shqyrtimin fillestar të mbajtur në Gjykatën Themelore në Gjakovë, dega në Malishevë, e ka pranuar fajësinë për vjedhje. Pasi që aktakuza është lexuar nga prokurorja […]

Horoskopi sot

Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga noa.al i shërbimit astrologjik që […]

Horoskopi sot

Ky është horoskopi për sot. Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga […]

Horoskopi për sot

Ky është horoskopi për ditën e mërkurë 9 tetor 2019 që sjell Noa.al. Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e […]

Zhduket një person nga Suhareka

Të hënën një burrë e ka njoftuar Policinë se djali i tij është larguar nga shtëpia dhe nuk dihet asgjë për vendndodhjen e tij. Personi në fjalë nuk është kthyer […]

Kurti: Do të ketë konfiskim të pasurisë së paligjshme

Kandidati për kryeministër nga Vetëvendosja, Albin Kurti, pas zgjedhjeve dhe shpalljes së fitores, paralajmëroi ata që kanë krijuar pasuri të paligjshme të mos ndihen rehat. I pyetur nëse duhet të […]

Horoskopi për sot

Dashi Gjatë kësaj dite do jeni në humor shumë të mirë dhe do jeni të gatshëm të ndërmerrni edhe rreziqe për ta ndryshuar për mirë çdo gjë. Për ju që […]