27-09-2021

Uncategorized

Ku gjendet Albin Kurti?

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është parë në mëngjes në Prishtinë, por ftesës së presidentit Thaçi për një takim në orën 13:30 i është përgjigjur duke thënë se […]

Ftesa që Thaçi i ka bërë Kurtit për takim në ora 13:30

Pas një kohe të gjatë në armiqësi politike, Hashim Thaçi president i Kosovës dhe Albin Kurti, kryetar i LVV-së, do të takohen për herë të parë. Takimi do të mbahet […]

Këta janë skenarët e mundshëm që Vetëvendosje të krijojë Qeverinë

Me votimin e kryeparlamentarit të ri, gjithçka ka ndryshuar për marrëveshjen Vetëvendosje-LDK. Në seancën konstituive të së enjtes, kryeparlamentar i ri i Kuvendit të Kosovës u zgjodh Glauk Konjufca nga […]

Hashim Thaçi nesër e mandaton Albin Kurtin për kryeministër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nesër do ta mandatojë për kryeministër, kandidatin e Lëvizjës Vetëvendosje, Albin Kurtin. Një ditë pas konsitutimin të Kuvendit, Gazeta Express mëson se presidenti Thaci ka […]

Kadri Veseli: Koalicioni VV-LDK është “merr-jep”

Kreu i PDK-së Kadri Veseli ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend, pas seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, ku u zgjodh kryeparlamentar Glauk Konjufca nga Vetëvendosje. Në një […]

Suhareka me harta digjitale në stacionet e autobusëve (VIDEO)

Në Suharekë është bërë vendosja e hartave digjitale nëpër stacionet e autobusëve. Tani qytetarët e kësaj komune do ta kenë më të lehtë ta përcjellin lëvizjen e linjave të autobusëve […]

Mustafa: Ndoshta VV-ja e ka menduar të na japë kryeministrin, gjithçka është e mundur në këtë vend

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se VV-ja me siguri e ka menduar që t’ua japin postin e kryeministrit, pasi ata e morën atë të kryeparlamentarit. […]

Baton Haxhiu parashikon mundësinë e propozimit të Kadri Veselit për kryeministër

Drejtori i Klan Kosovës, Baton Haxhiu ka thënë se presidenti Hashim Thaci mund ta propozojë Kadri Veselin si kandidat për kryeministër, nëse i vjen radha. “Do t’i vije radha që […]

“Pas kalimit të afateve ligjore, zgjedhjet e reja në qershor të vitit 2020”

Njohësi i çështjeve politike, Rasim Alija ka komentuar zhvillimet e fundit politike pas zgjedhjes së Glauk Konjufcën në krye të Kuvendit. Alija, në RTV Dukagjini ka thënë se tashmë pothuajse […]

Isa Mustafa: U befasuam nga VV-ja, të gjitha marrëveshjet bien në ujë

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se kjo ka qenë befasi dhe askush nga partia e tij nuk e ka ditur e as nuk ka pritur që Vetëvendosje do […]