18-02-2020

Uncategorized

Çfarë parasheh horoskopi për sot?

Dashi-Do të jetë një ditë e mbushur me stres dhe ankth në të gjithë sektorët e jetës, si në sferën profesionale edhe në fushën e ndjenjave. Po ashtu do të […]

Grushtohen asamblistët e VV-së dhe PSD-së në Suharekë

Një rrahje ka ndodh ndërmjet Leonard Shalës, asamblist i Partisë Social Demokrate në Suharekë dhe aktivistit të Vetëvendosjes në këtë qytet, Veton Shalës. E gjitha ngjarja ndodhi pasi anëtari i […]

Shorti U-21 për Europian, derbi Shqipëri-Kosovë

Është hedhur sot shorti i Eliminatoreve për kampionatin Europian U-21 dhe Shqipëria do të jetë në grupin e 3 së bashku me Anglinë, Austrinë, Turqinë, Kosovën dhe Andorrën. Menjëherë pas […]

Në Rahovec ndalohet përdorimi  mjeteve piroteknike

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, sot ka nënshkruar urdhëresën për ndalimin e përdorimit të produkteve piroteknike, shkruan “GazetaePrizrenit.net”. Sipas saj ndalohet përdorimi i produkteve piroteknike në vendet e […]

Prizren: Zebra shumëngjyrëshe, për të shtuar sigurinë në trafik

Organizata EC Ma Ndryshe, gjatë dy ditëve të shkuara, ka realizuar performancën publike “Zebra shumëngjyrëshe”. Qëllimi i kësaj performance publike është shtimi i vëmendjes për sigurinë në trafik, ashtu që […]

Kush thote se Burdushi i ofroi 5.000 deri në 10.000 euro për ta ftuar në emision?

Hysri Peqani, i njohur si Burdushi ishte arrestuar dje nga policia. Hysri Peqani apo siç njihet në popull Burdushi, po akuzohet për katër veprimtari të jashtëligjshme, të cilat sipas kodit […]

“Mourinho duhet të shpenzojë sa Manchester City, nëse do titullin”

“Manchester United duhet të shpenzojë sa Manchester City”, thotë Bryan Robson. “Djajtë e Kuq” kanë vazhduar të investojnë shumë gjatë viteve të fundit, me paratë e mëdha që u dhanë […]

Planejë, gjenden eshtra me uniformë (video)

Në malin e fshatit Planejë të Prizrenit është gjetur një kufomë me uniformë që dyshohet së është aty që nga koha e luftës. Mbetjet mortore u gjetën nga dy banorë […]

Sot në rajonin e Prizrenit

Ngjarjet e paralajmëruara për sot: Ora 11:00 Mbahet turneu i parë memorial i shahut “Astrit Dehari”, i cili organizohet nga Komuna e Prizrenit. (Salla e sporteve të SHFMU “Emin Duraku” në Prizren. […]

Sot në rajonin e Prizrenit

Ngjarjet e paralajmëruara për sot: Ora 10:00 Në kuadër të hapjes së edicionit të manifestimit “Takimet e Gjeçovit 2018”, në  Zym të Hasit mbahet tribuna “550-vjet të kalimit në përjetësi […]