03-10-2022

Uncategorized

Horoskopi për sot

Dashi Nëse doni qe marrëdhënia me partnerin te ece edhe me mire sot duhet te tregoheni me te përkujdesur për te dhe t’i kushtoni kohen e duhur. Beqaret do realizojnë […]

Gjykata Speciale po heton për pagesa të avokatëve mbrojtës edhe Zyrën e Driton Lajçit

Driton Lajçi, staf politik, udhëheqës i Zyrës për ndihmë juridike për të akuzuarit potencial nga Specialja, në janar të këtij viti, kishte marrë pjesë gjatë marrjes në pyetje të Sami […]

Peshkaqeni “tigër” bie në rrjetë në Durrës, peshon 500 kg

Një peshkaqen është kapur mëngjesin e sotëm në ujërat e detit Adriatik nga peshkatarët durrsakë. Ka qenë peshkarexha ”Meduza” që e ka nxjerrë në breg peshkaqenin që, sipas peshkatarëve, është […]

Horoskopi sot

Dashi Kjo ditë do të sjellë rikuperim të ndjeshëm për të lindurit e kësaj shenje, duke qenë më e mirë në raport me ato që keni lënë pas, kur jeni […]

Reagon Këshilli i Prindërve: Mos manipuloni me nxënësit për interesa

Këshilli i Prindërve të Kosovës ka reaguar pas publikimit të një fotografie ku nxënësit e Shkollës Fillore dhe të Mesme të Ulët “Motrat Qiriazi”, në Prizren mbanin në duar të […]

Horoskopi javor

Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje. Dashi Dashuria: Këtë javë do të jeni më të vëmendshëm në punët e dashurisë […]

Akrobati i vogël (Video)

Kush janë kurdët dhe pse po i sulmon Turqia në Siri

Nga Patrick Kingsley “The New York Times” Pushtimi turk i territorit që kontrollohet nga kurdët në veri të Sirisë, ka ndërlikuar më tej një luftë civile tashmë kaotike. Ajo që […]

Horoskopi, shenjat që e kanë të vështirë të thonë “të dua”

Shenjat e Horoskopit që vijojnë si më poshtë e kanë të vështirë të thonë: “Të dua”. Bricjapi Të ftohtë dhe arrogantë – kjo është përshtypja që e krijon secili kur […]

Shfuqizohet vendimi për lokacionin e objektit të shoqatave të dala nga lufta në Malishevë

Anëtarët e Kuvendit të Komunës së Malishevës kanë shfuqizuar vendimin për caktimin e lokacionit për ndërtimin e objektit për shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së. Muajin e kaluar Ministria […]