Dafina publikon këngën e re “Kurgjo nuk kallxojna” (video)

Dafina Zeqiri e ka lansuar videon muzikore të këngës “Kurgjo nuk kallxojna”.

Producenti Cricket qëndron prapa këtij projekti, të cilit ia ka realizuar muzikën.

Avaxus është kujdesur për masterizimin, derisa linja melodike është bërë nga Gesko dhe Dafina Zeqiri.

Produksioni i njohur, Entermedia, e ka xhiruar videoklipin e këngës “Kurgjo nuk kallxojna”.

Bashkëpunimi me Lumi B, “Kalon”, ishte kënga që e riktheu fuqishëm Dafinën në skenën e muzikës shqipe.

Ky projekt i realizuar nga producenti i shumë hiteve, BigBang (REDBOX Entertainment), u shoqërua me videoklip që u lansua në fillim të muajit gusht dhe deri më tani numëron mbi 23 milionë shikime në YouTube.

Në ndërkohë, është raportuar se në një të ardhme të afërt, këngëtarja do të vijë edhe me një bashkëpunim me Noizyn. /KultPlus.com