30-05-2024

Dalin pamjet e aksidentit me dy të vdekur që ndodhi në tunelin e Kalimashit

Specialistët e Njësisë për Sigurisë Rrugore të Autostradës ‘Tuneli i Kalimashit-Morinë’, në vijim të veprimeve hetimore të kryera për aksidentin e ndodhur pasditen e djeshme, në tunelin e Kalimashit, kanë arrestuar në flagrancë shtetasin A. B., 48 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas, duke drejtuar automjetin tip ‘Benz’, në tunelin e Kalimashit, dyshohet se ka humbur kontrollin dhe për pasojë ka përplasur automjetin tip ‘Ford’ me drejtues shtetasin S. O. dhe autobotin tip ‘MAN’ me drejtues shtetasin Sh. S.

Nga ky aksident humbën jetën drejtuesi i automjetit tip ‘Ford’, shtetasi S. O., dhe pasagjeri në këtë automjet, shtetasi N. O., të dy banues në Kosovë. Gjithashtu, nga aksidenti janë dëmtuar drejtuesi i automjetit tip ‘Benz’, shtetasi A. B., pasagjerja në këtë automjet, shtetasja K. B., 26 vjeçe dhe pasagjeri tjetër në automjetin tip ‘Ford’, shtetasi I. L., 44 vjeç.
(Në informacionin paraprak të ditës së djeshme, është dhënë se drejtuesi i automjetit tip ‘Ford’ ishte shtetasi I. L., por nga veprimet hetimore të kryera në vendin e ngjarjes, ka rezultuar se drejtuesi i këtij automjeti ishte shtetasi S. O.)

Asnjë koment

Comments are closed.