17-06-2024

Detaje për vdekjen e të moshuarit në Prizren

Policia ka dhënë disa hollësi për vdekjen e mbrëmshme të një të moshuari, i cili u gjet pa shenja jete në lagjen Bazhdarhane të Prizrenit.

Sipas njoftimit, se viktima mashkull i komunitetit boshnjak kishte qenë i shtrirë në tokë pa shenja jete në rrugën “Rrustë Kabashi”.

“Rr. Rrustë Kabashi, Prizren  08.02.2020 – 18:25. Ankuesi mashkull K-Turk ka informuar se për deri sa ishte duke ecur kishte hasur në një person të moshuar, i cili ishte i shtrirë në tokë dhe pa shenja jete”, thuhet në raportin e PK-së.

Vdekjen e viktimës mashkull K-Boshnjak, e ka konstatuar mjeku Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion./GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.